21. SAJANDI AABITS. Piret Räni näitus

13.03-06.04.08 Pärnu Linnagaleriis (Aida 4)

Kõnnime läbi linna. Heidame pilgu reklaamisäras keskkonnale. Reklaamplakatite iharad tütarlapsed indlevad naudingutega ahvatledes majaseintel ja maanteeservades, paljastuvat ihulist lubadust pakuvad bussipeatused ja vaateaknad. Asjad, mida tüdrukud reklaamivad, on enamasti lisatud seosetult ja ebatähtsaina – oluline on peibutuspoos.

Kas me tahame, et armastus oleks asi nagu telefon? Kas me tahame, et hellus oleks müügiartikkel? Kas me tahame osta inimlikku kaasaelamist oma muredele ja rõõmudele? Kas me peaksime olema pidevas vahekorras, et tänapäevases kommertsmaailmas õnnele ligilähedalegi jõuda?

Piret Räni

Pärnu Linnagaleriis saab peale “21. sajandi aabitsa” näha ka seeriat “Hello, Friend, Are You Impotent?”, milles kunstnik kombineerib dokumentaalfotot ning e-postkastidesse potsatavaid elundipikendusüleskutseid.

“21. sajandi aabits” ootab vaatajaid ka veebis – kunstikeskus.ee e-näitusena (29.02.-30.04.2008). http://www.kunstikeskus.ee/new/galerii/naitus/naitus_avaleht.htm “21. sajandi aabits” on ilmunud raamatuna ning seda saab osta hästivarustatud raamatupoodidest või otse kirjastusest Kirjastuskeskus. Aabitsaraamatus on lisaks näitusel olevatele piltidele veel hulgaliselt lugemis- ja iseseisva elu harjutusi, temaatilised esseed Sirami, Andres Kõnno ning Piret Räni sulest ning originaalreklaamide kirjeldused.

www.goodwin.ee/pir

Mari Kartau Pärnu Linnagalerii kuraator