21. märtsil 2007 esitles Austria Suursaatkond Pärnu Kontserdimaja kolmandal korrusel tunnustatud Austria fotograafi Erich Lessingu 29-t fotot 1956. aasta Ungari revolutsioonist, kus autor osales sündmuste pealtnägijana ja jäädvustajana. Fotod kajastavad ungarlaste ootusi ja õhinat 1956.a-l, reaalseid nõukogude tanke, tänavatelahingute tagajärgi ja revolutsiooni vaibumist. oktoobris 2006 möödus 50 aastat nendest sündmustest, rääkida võib sellest aga ka väljaspool ümmargusi tähtpäevi.
ERICH LESSING sündis 1923. aastal Viinis, ta isa oli hambaarst ja ema pianist. 1939. aasta detsembris emigreerus ta Palestiinasse, kus ta õppis Haifa Technionis raadiotehnikuks, töötas ühes kibutsis karpkalakasvatajana, siis taksojuhina ning pöördus lõpuks tagasi oma lapsepõlvehobi, fotograafia juurde. Lessing oli lasteaedade ja rannafotograaf, seejärel sai Briti armee fotograafiks.
1947. aastal pöördus Erich Lessing tagasi Austriasse ning temast sai Ameerika Ühendriikide teadeteagentuuri Associated Pressi fotoreporter. Alates 1951. aastast on ta fotograafide ühenduse Magnum liige, mille asukoht on Pariisis ja New Yorkis. Lessing on töötanud ajakirjadele Heute, Quick, Life, Paris Match, Epoca ja paljud teised.
Tunnustatud fotograaf Erich Lessing on andnud välja üle neljakümne kunstialbumi, mis on ilmunud Austria, Saksamaa, Prantsusmaa, Hollandi, Ameerika, Rootsi ja Itaalia kirjastustes. Kunstialbumite sisuks on olnud tutvustada näiteks Viini Burgtheaterít ja ooperimaja („Szene”, mis oli ka üldse üks esimesi värvitrükis piltidega raamatuid), Homerost, Austria ajalugu, juutide ajalugu, Itaalia renessansi, Hollandit, Prantsusmaa ajalugu ja palju muud.
1973. aastal andis Austria Vabariigi president Franz Jonas Erich Lessingule professoritiitli. Oma 1956. aasta Ungari revolutsioonist tehtud reportaažide eest sai ta samal aastal American Directors´Award auhinna. Auhindu on Erich Lessing saanud nii üksikute raamatute kui ka kogu tehtud töö eest nii Prantsusmaalt, Viini linnalt kui Steiermarki liidumaalt. 1997. aastal sai Erich Lessing eduka fotograafiaga tegelemise eest Austria suure riikliku preemia. Ta on Viini kunstnikemaja auliige.
Erich Lessing on juhatanud meistrikursusi Arlesis, Salzburgis ja mujal, rajanud ÜRO Tööstusarengu Organisatsioonile UNIDO fotograafia õppetooli Ahmedabadis Indias, olnud õppejõud tarbekunsti ülikoolis ja veel palju muud.
Erich Lessingu fotod on kogutud arhiivi „Erich Lessing – kunsti- ja kultuuriarhiiv”, kus on üle 40.000 suureformaadilise värvidiapositiivi. Kogu info on kättesaadav inglise, saksa, prantsuse, itaalia, hispaania ja jaapani keeles. Arhiivi jaoks on välja töötatud oma programm, mida kasutavad ka fotoagentuurid ja kirjastused Euroopas, Ameerika Ühendriikides, Koreas ja Jaapanis.
Erich Lessing elab Viinis koos ajakirjanikust abikaasaga. Neil on kolm last ja viis lapselast.
Näituse avasid 22. märtsil kell 17 Austria suursaatkonna konsul pr. Heidemarie Glantschnig ja Pärnu linnapea Mart Viisitamm