Aita Õunapi skulptuurid ja Kärt Seppeli keraamika

Pärnu Kunstike Majas 22.08.- 13.09.2008

Üle hulga aja täitub Kunstike Maja galerii kolmemõõtmeliste vormidega, seda ema ja tütre juubelihõngulise näitusega seoses.

Aita Õunap (s. 1938) on lõpetanud ERKI skulptuurieriala 1962. aastal ning alates sellest ajast rikastanud Pärnu avalikku ruumi lugematute mälestusmärkide- ja plaatidega, mis tehtud peaasjalikult graniidist või dolomiidist. Samuti on ta osa võtnud näitustest Pärnu, Venemaal ja Soomes.

Õunapi salaarmastus on aga hoopis puuskulptuur. Käesolevale näitusele on valitud tugeva süüga kaunitest puudest – tammest ja saarest – vormitud portreed. Need on valminud aastakümnete jooksul, modellideks õpilased ja pereliikmed. Töödes on tunda mõnu juhuslikult leitud materjalidest ja toredatest lähikonna inimestest. Tänu tütrele on valminud ka keraamilisi teoseid.

Kärt Seppel (s. 1968) on lõpetanud Tallinna Kunstiülikooli 1992. aastal ning tegutseb aktiivselt stuudios „Asuurkeraamika“ www.hot.ee/asuurkeraamika . Ta on osalenud näitustel ja sümpoosiumitel Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Taanis, Ungaris, Šveitsis, Venemaal ja Hiinas.