ART MAKES YOU (*) FLY. Janno Bergmann

30.08. – 21.09.2013 Pärnu Kunstnike Maja galeriis (Nikolai 27)

Näitus koosneb kahest installatsioonist, millest esimene , “Art” jutustab metafoorsel moel kunsti väärtuse devalveerumisest ning eepilisest suhtest kunsti ja kunstniku vahel, kus tihti ristuvad armastus ja vihkamine. Kliiniliselt puhas ja ilmutuslik video keset hunnikusse kuhjatud kunstiobjekte segunenult prügiga esitab mitmeid küsimusi. Kus on kunst, millal on kunst ja mida sellest kõigest arvata?

Ruumiinstallatsioon “Art Makes You (a) Fly” räägib kunstist ja lendamisest, selle võimalikkusest ning ka sellega kaasnevast võimalikust paratamatusest. Mängitakse sõnade ja visuaaliga, tähenduste ning valguse ja varjuga. Midagi pole lõplikult selge ja tähendused on muutuvad sõltuvalt distantsist.

Janno Bergmann on alati otsinud kunsitmaailma sissetallatud struktuuride vahel kõrvalteid ja salakäike. Seda tõestab juba tema haridustee: ta on õppinud Pärnu Kodumajanduskoolis sotsiaaltööd, Sütevaka kunsitosakonnas, Academia Non Gratas, Ilja Kabakovi stuudios New Yorkis, Academia Gratas, Eesti Kunstiakadeemias ja Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolis infotehnoloogiat. 1996. aastast alates on ta tegelenud aktiivselt tegevus- video- ja installatsioonikunstiga, kureerinud, visualiseerinud ja kontseptualiseerinud. Alates 2009. aastast on ta seotud ja teeb koostööd Art Container Grupiga.