Asta Isaku ja Maia Mägi maalid

24. 10 – 17. 11. 2012 Pärnu Kunstnike Majas (Nikolai 27)

Asta Isak „Killuke päikest igas päevas“

„Asta Isak on algupärast geneetilist koodi kandva kunsti looja. Tema piltidel on sõnum. Isaku maalide maailm keerleb jumala, kannatava inimese ning inimest ainsana päästa suutva kaasatundva armastuse ümber. Sõna on kõigepealt. Sõna järel tuleb kunst ehk liha. Asta Isaku maailma- ja jumalakogemus projitseerub vaatajani “selgeltnägija” silma läbi. See silm pigem “tunneb” kui vaatab, pigem “teab” kui mõtleb,“ on kirjutanud kunstiteadlane Sigrid Saarep

Asta Isak on sündinud 1933. aastal Soometsas. Ta on õppinud Pärnu Tütarlaste Gümnaasiumsi, Pärnu Töölisnoorte Keskkoolsi ning Tallinna Vabariiklikus Meditsiinilises Keskkoolis, kus omandas velskri elukutse ning töötas haiglates ja polikliinikutes.
1973. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli mikrobioloogia eriala.
1999. aastal asus õppima Pärnu Academia Non Gratasse, mille lõpetas 2002. aastal.
2009. aastal kaitses 75. aastane Asta Isak Tartu Ülikooli usuteaduskonnas magistritöö.

Lisaks arvukatele grupi ja -isikunäitustele nii Eestis kui mujal, on Asta Isak välja andnud 5 luulekogu ning oma lauludega CD- plaadi „Eluvee allikal“ Viljandi Kultuurikolledzi tudengite ja vilistlaste esituses.

Maia Mägi „Teekond üle kivide ja kändude“

Maia Mägi on sündinud 1973. aastal Pärnu-Jaagupis. Maalimist alustas suure fantaasiaga tüdruk juba lasteaias, seades paberile muinasjututegelasi. Maia elutee on kulgenud alates 6. eluaastast üle kivide ja kändude, kaaslaseks raske haigus – epilepsia.

Maia Mägi on osalenud Tartu Kaugõppe Kunstikursustel ning õppinud Karksi-Nuia kunstikoolis, kus sai alguse tema tõsisem huvi maalimise vastu. Suviti võttis ta osa mitmetest kunstilaagritest, kus valmis suur hulk loodusmaale.
Hiljem liitus ta Viljandi puuetega noorte kunstiringiga ning sealtpeale on maalimisest ja joonistamisest saanud tema elu oluline osa.

Täna elab Maia Pärnu-Jaagupis. Haigushood ei võimalda tal kahjuks vabalt ringi liikuda ja seetõttu ammutab ta inspiratsiooni eelkõige postkaartidelt, fotodelt, kalendripiltidelt.
Maia Mägi on osalenud mitmetel näitustel Eestis, Soomes, Rootsis, Albaanias, Lätis ja Venemaal.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.