B3: Vaadates tagasi

25 aastat tagasi leidis aset esimene Pärnu ja Pärnu sõpruslinnade Jelgava (Läti) ja Šiauliai (Leedu) kunstnike ühisnäitus. Näitused on saanud kolme Balti rigi järgi ühisnimetuse B3.

“B3: Vaadates tagasi”
06.04.2024 – 27.04.2024
Pärnu Linnagalerii Raekoda
Uus 4, Pärnu

Laupäeval, 6. aprillil kell 12 avatakse Pärnu Linnagalerii Raekojas Pärnu, Jelgava (Läti) ja Šiauliai (Leedu) kunstnike ühisnäitus näitus “B3: Vaadates tagasi”!

Olete oodatud näituse avamistele!

Käesoleval aastal tähistab Pärnu Linnagalerii Pärnu päeva koos Pärnu sõpruslinnade kunstnikega. Pärnu Linnagalerii Raekoja galeriis avatakse Pärnu, Jelgava ja Šiauliai kunstnike ühisnäitus “B3: Vaadates tagasi” ja Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas Vaasa Kunstnike Ühenduse näitus “Vaatlused”.

25 aastat tagasi leidis aset esimene Pärnu ja Pärnu sõpruslinnade Jelgava (Läti) ja Šiauliai (Leedu) kunstnike ühisnäitus.
Sellest ajast saadik on ühisnäitused ja erinevad kunstiüriutsed toimunud järjepidevalt igal aastal, külla kutsujateks on sõpruslinnad kordamööda. 2022 toimus ühisnäitus Šiauliais, 2023 Jelgavas ja 2024 on pärnakatel taas rõõm ja au sõbrad vastu võtta. Näitused on saanud kolme Balti rigi järgi ühisnimetuse B3.

Need näitused on aegade jooksul viinud omavahel kokku väga suure arvu kunstnikke ja kultuuriinimesi ning järjepidev näituste toimumine on lisaks eksponeeritavatele teostele hoidnud tugevana ka omavahelised sõpsrussuhted.

Ühtlasi esitletakse ka 25-aasta koostöö tähistamiseks loodud raamatut. Raamatu on koostanud ja kujundanud Alar Raudoja, kes on ühtlasi üks näitustetraditsiooni algatajatest ja on näitustega seotud olnud nii kunstniku kui korraldajana kõik 25 aastat.

Näitusel osalevad: Živile Žverūna (Leedu), Vaiva Kovieraitė-Trumpė (Leedu), Dainius Trumpis (Leedu), Virginijus Kinčinaitis (Leedu), Bronius Rudys (Leedu), Romanas Vilkauskas (Leedu), Mārīte Leimane (Läti), Jānis Leimanis (Läti), Kate Seržāne (Läti), Laura Vizbule (Läti), Üllar Kallau (Eesti), Alar Raudoja (Eesti), billeneeve (Eesti), Pusa (Eesti), Haide Rannakivi (Eesti), Andrus Joonas (1970-1921) (Eesti).

Näitus jääb avatuks kuni 27. aprillini 2024.

Näitust toetab Pärnu linn

Facebooki üritus: https://fb.me/e/gFQJamd5F