ELAV KLASSIK. Pärnu kunstisuvi

13.06 – 19.07.2014 Pärnu Linnagaleriis (Uus tn 4) ja Pärnu Kunstnike Majas (Nikolai 27)

Mõningase sarkasmiga öeldakse: „Parim kunstnik on surnud kunstnik.“ Pärnu Kunstisuve raames avaneb näitus „ELAV KLASSIK“. Nagu öeldud, pakume vaatamiseks elavate kunstnike elavat loomingut.

Kunstnike tegevus on tihti seotud meditatiivse olemisega, mida nad ei pruugi teadvustada. See on kui silmad lahti magamine ja unenägude nägemine, mis realiseeruvad teostes. „ELAV KLASSIK“ on näitusel osalev persoon kui ka isiksus, kes teosel kujutatud. Me ei piira, ei poo, ei lase. Need on lõputud taastulekud oma erinevates lõpmatutes versioonides.

„Ehki sul oleks eluaastaid kolm tuhat või kümme korda kolm tuhat, pea meeles, et keegi ei kaota muud elu, mida ta elab praegu, ega ela teist elu kui see, mille ta kaotab. Kõige pikem ja kõige lühem tähtaeg on seega ühesugune. Olevik on kõigi päralt, surra tähendab kaotada olevik, mis on ülilühike aeg. Keegi ei kaota minevikku ega tulevikku, sest kelleltki ei saa võtta seda, mida tal pole. Pea meeles, et kõik asjad tiirlevad ja tiirlevad ikka ja uuesti neilsamadel orbiitidel, ja pealtvaatajal on ükskõik, kas ta näeb seda sajandi või kaks või lõpmatult.“

(Mõtisklusi, 14.) Marcus Aurelius

Näha saab kunsti, mis puudutab inimest läbi tundliku pildimaailma. Kunsti, mis liigutab meeli, millest saab maitse suhu.

Tegemist on juba suurte traditsioondega näitusega, mida on pikka aega kureerinud Sirje Eelma ja Rait Prääts. Sel aastal kureerib näitust Eveli Varik koostöös Pärnu Linnagaleriiga.

Näitusel osalevad:

Mall Nukke, Peeter Allik, Ilmar Kruusamäe, Juss Piho, Enn Tegova, Tõnis Laanemaa, Leonhard Lapin, Maigi Magnus, Rene Reinumäe, Sirje Eelma, Rait Prääts, Redhaus, Per William Petersen, Sirje Petersen, Kaili Angela Konno, Aime Kuulbusch, Maret Olvet, Kelly Valk, Rait Pärg, Andrus Joonas, Heikki Leis, Andres Koort, Mare Vint, Ilme Kuld, Riho Kuld, Siim Tanel Annus, Tiiu Pallo Vaik, Enno Ootsing, Mari Roosvalt , Uno Roosvalt, Laurentsius, Pusa, Mila Balti

http://linnagalerii.parnu.ee/uploads/pics/A_DSC_0056_01.jpg