Graafika IN | Fausto Grossi | Vertikaalsed piirid – Unenägu

08.08 – 29.08.2020 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27. Fausto Grossi – keskealise valge heteromehe tegevuskunstiline elu – “Ainus projekt, mis mul inimesena on, on elada”| “The only project I have as a human being is to live.”

Fausto Grossi sündis Arce’is, Frosinone, Itaalias 1954. aastal. Ta on õppinud skulptuuri A.A.B.B. Frosiniones, Itaalia ja U.P.V. Lejonas Baskimaal Hispaanias. 1992. aastal kolis ta koos kogu perega Bilbaosse, kus ta elab ja tegutseb. Ta on multidistsiplinaarne kunstnik, peakokk, tõlk, kirjanik ja graafiline disainer. Fausto Grossi on ka mailikunstnik, kellel on töid mitmetes visuaalse luule antoloogiates. Grossi on kutsutud ja on osalenud mitmel kultuuriüritusel Prantsusmaal, Hispaanias, Saksamaal, Portugalis, Itaalias, Poolas, Šveitsis, Argentiinas, Brasiilias, Ameerika Ühendriikides, Serbias, Hiinas, Kanadas, Filipiinidel, Põhja-Iirimaal, Vietnamis, Ungaris Mehhikos, Tais ja Mongoolias.

IN Graafika festival on toimunud Pärnus aastast 1998. See on kõige pikema traditsiooniga siiani toimuv iga-aastane kujutava kunsti festival Eestis.

Näitusi ja publikuprogrammi toetavad Pärnu linn, Eesti Rahvakultuuri keskus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kujundusgraafikute Liit. 

Vaata: FB: https://www.facebook.com/events/293521115128545