Heli Tambur VÄRVIMÄNGUD

19.05 – 05.06.2021 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27. Maalinäitus „Värvidemängud“. Näitusel eksponeeritud tööd väljendavad Heli Tamburi põnevat värvide maailma oma sügavsooja koloriidiga.

Antud teoste maalikeel on abstraheeriv, ning lõuendil kohtuvad kontrollitud ja ootamatu juhusele rajatud vaba maalimistehnika.

Erinevate maalimistehnikate kompamisega kunstnik on saavutanud ekspressiivse, ning ergutavalt rikkaliku värviemotsioonilise maalide sarja.

Eksponeeritava „Värvimängude“ maailm on justkui poeetiline vihje unenäolisest ebareaalsusest mis meid tänapäeva argipäevil ümbritseb.

Rahulolematus pani otsima asendust eelmistel aastatel eksponeeritud, poolabstraktses laadis vahemeremaastike maalidele, „Safari“ ja varasematele „Miksograafia“ sarjast teostele.   

Viisteist aastat töötas Heli Tambur Pärnu KEKis kujunduskunstnikuna ning seejärel 25aastat Pärnu Linnagalerii ridades.

Näitustega on ta esinenud juba 1990 aastate algusest ning saanud 2000a. Pärnu Kunstiaastapreemia tunnustuse.

Tänani, kahekümneviie isiknäitusel ning üheteiskümnel grupinäitusel osalenud kunstniku looming on nagu järjekordne aste tema värvide rikkalikus loomingus.     

Kunstniku töid on erakogudes nii Eestis kui välismaal, hotellides „Victoria“ ja „Strand“ ning erinevates ühiskondlikes ruumides.