In Graafika festivalinäitus Raekoja galeriis: Al Paldrok “On The Edge of Change”

In Graafika Pärnu Linnagalerii Raekojas

Al Paldrok “On The Edge of Change”

28.07-26.08.2023

Näituse pidulik avamine 5.08 kell 14!

Rahvusvahelisel In Graafika/Printmaking IN festivalil eksponeeritake Pärnu Linnagalerii Raekoja galeriis Al Paldroki ekspositsiooni “On The Edge of Change”. Eksponeeritud on kunstniku ülemaailmse kollektiivse kreatiivse võrgustiku energialaengulised segatehnikas graafilised teosed, tegevuskunstidokumentatsioonid, videod ja installatsioonid.

“Anonymous Boh (Al Paldrok) on loonud peatumatute ülemaailmsete tuuride, performance`ite, näituste ja publikatsioonidega ühe kõige esinduslikuma, märkimisväärsema, ajakohasema ja transformatiivsema kunstiliikumise ajaloos. Juhina on Boh nagu meie ajastu Wild Bill Hickok, P. T. Barnum, Alfred Jarry, Tristan Tzara, Ezra Pound või Orson Welles. Boh, kes rakendab kõiki kunstimeediumeid vahenditena Non Grata Diverse Universe’i globaalsetes performance`ites, näitab meile mitte ainult seda, kus me hetkel oleme, vaid ka loob meile hiljem mõistetavaid visioone postapokalüptilisest absurdsusest mänglevalt  kaleidoskoopilisel maastikul,” kirjutas Ameerika lindprii-poeet Ron Whitehead.

“Anonymous Boh tegutseb juba aastaid raamidevälisel territooriumil, kus kunstiobjekt on lakanud olemast füüsiline teos. Etenduskunstigrupi Non Grata kureerimine tähendab omamoodi koolkonna loomist, mida on iseloomustanud performance´id juhuslikes keskkondades ja interjöörides.

Eestis alternatiivse kuulsuse omandanud Boh on Non Grataga sööstnud tagasi vaatamata globaalsele kunstimaastikule. Kümnetes linnades teostatud performance´id, kunstituurid Euroopas, Aasias ja Ameerikas on teinud alternatiivimainega nongratakatest sõltumatu loomekollektiivi, kes on mujal tuntumad kui Eestis,” kirjutas Raivo Kelomees.

Rohkem infot ja festivali näituste avamise ajakava:

Festivali koduleht:

http://nongrata.ee/printmaking_in.htm

www.printmaking.ee

FB: www.facebook.com/PrintmakingIn

FB: www.facebook.com/events/199344582667636

Toetavad:

Pärnu linn

Eesti Kultuurkapital

Punch Club

www.linnagalerii.ee