IN graafika LIVE PRINT!

 

06.- 27.07.2013 Pärnu Kunstnike Majas (Nikolai 27)

Seekordne In Graafika tormab tänavatele – Live Print, Elus Trükikunst – on ürituse motoks ja lisaks traditsioonilise avamisralli käigus avatavatele 20 näitusele toimub massiivne invasioon linnaruumi – pressid, võrgud, raaklid, ruulid ja värvid vallutavad Pärnu tänavad ja Kunst topitakse rahvale otse kurku. Ja Kunstnikud on misjonärid sel ristiretkel. Siin ei ole millestki aru saada – lihtsalt tarbi.

Peaesinejaks on Pärnu Kunstnike Majas eksponeeritav Saint Louis´e Tom Huck & Evil Prints, kelle suurepärased puulõiked on masse iiveldama ajanud aastast 1995. Tema tööde mastaapsus, virtuooslikus ja detailirohkus on ületamatu. Esmakordselt Eestisse saabuv Missouri outlaw printer ise ei jää oma teostele sugugi alla. Hucki täis tätoveeritud keha on sama ‘evil’ kui ta fantaasiamaailm. Ta on tõeline sõltumatuse kehastus ja ei kohku tagasi millegi ees. Seksistlikud kampaaniad, trükkimine nii bikiinidele kui stringidele, ekstravaganza-ballid ja häbematu enesereklaam – see on just see trükikunst, mille eest su ema on sind hoiatanud. Fuck authority!

Juba kuid Academia Non Gratas resideerunud prantslane Gaetan Larant ja oklahomakas Eric Piper on valmistanud kõik festivalil esitatavad teosed kohapeal. Need mehed töötavad 24/7 aga higihaisust pole jälgegi, Larant-Piper duo ehitavad interaktiivset graafika pühakoda Kunstnike Maja õuele.

Lätit esindab Kunstnike Majas noor aga juba mitmete bienaalitiitlitega pärjatud Paulis Liepa, kes esineb ennenägematu graafika-performancega, kus teosed ilmuvad ise valgusjõul seintele. Garaashis on eksponeeritud Eesti noortenäituste sarja kuuluv Pavel Grebenjuki ja Kristel Lauritsa ühisnäitus.