IN Graafika STORM OF SILENCE | VAIKUSE TORM

29.07 – 19.08.2017 Pärnu Linnagaleriis, Uus tn 4.
Ieva Naglina: Selle aasta festivali juhtmotiiviks on Vaikuse Torm, mis kutsub kunstnikke üles peegeldama nende mõtteid ja vaateid tänapäeva globaalsele kollektiivsele kommunikatsioonile, kus vaikus on muutunud reeglina erandiks. Täna seisame silmitsi sotsiaalsete väljakutsetega, mis tulenevad sallivuse ja diskrimineerimise vahelistest äärmustest. On raske määratleda, kus on piir enda kaitsmise ja kuriteo vahel. Kus vägivalda saab õigustada ja millistel juhtudel see on kuritegu. Kas ebameeldiv vaikus võib olla protest ja kas sellest võib tõusta torm ühiskonnas, kus valitseb empaatia ja emotsionaalse intelligentsuse puudumine; Ühiskond, kus kõik karjuvad, kuid mitte kedagi ei kuulda?

Mara Catalan (New York / Spain)  “KõrgePinge / High Voltage”
Fotod New Yorgi uue põlvkonna vaatlejatest ja performaatoritest, kes vaidlustavad õigusnorme otsese sekkumisega reaalsusesse. Need kunstnikud ja inimesed jagavad oma kogemusi, pöörduvad äärmusteni, provotseerimaks ennast ja teisi osalema seksuaalsete ja visuaalsete esitustega ning vaidlustades sotsiaalseid norme.

Alexa Harrington (New York / Florida) “Koduigatsus / Home Sick”
Mul on koduigatsus. Kodust haige. Mu kodu on haige. Mis on kodu? Kas see on tülgastav päike, mis valgustab minu küünte all olevat mustust või niiskus, mis tuleb teise inimese suust? Ei, see on minu laev – kui see lahkub, kas sääsed ikka veel hoolivad minust? Haisvad mülkad krooksatavad ühe sõna, “lagunema”, kui ma pakin oma kotte. Kuidas ma saan eitada oma kodu?

Graafikute ja kujurite näitus  “Storm of Silence / Vaikuse torm”: Steve Vanoni, Jaak Soans, Valter Kuni, Vergo Vernik, Taje Tross, Anonymous Boh, Amazing Hancock Brothers, Peeter Allik, Toomas Kuusing, Cannonball Press, Jim Pirtle jt