Janno Bergmann, “Les Fleurs du mal”

31.08-24.09.2022 Pärnu Linnagalerii Raekoda, Uus tn 4.

Janno Bergmanni isikunäitus „Les Fleurs du mal”.

Janno Bergmanni näitus Les Fleurs mõtiskleb elususe ja elutuse piirialade üle, kasutades selleks vaikelulisi süžeesid ja fotokunsti vahendeid.

Eksponeeritavast loomingust võib leida nii otseseid, kui ka kaudseid viiteid või mõjutusi üle-eelmise sajandivahetuse kultuurivoolust, mis Prantsusmaal on tuntud dekadentsi nimetuse all. Dekadentsi üheks ilmekaks ambitsiooniks oli soov vastanduda Romantistide poolse looduse ja loomulikkuse idealiseerimisele. Taolised märksõnad nagu kaduvuse ilu, melanhoolia, morbiidsus ning fatalism võiksid kirjeldada näitusel valitsevaid tonaalsusi, kuid hea õnne korral võib vaataja leida piltides ka tempereeritud huumorit ja pareidoolseid tajumänge.

Näituse keskseks teoseks on installatsioon Les Fleurs du mal, mis on otsene viide Charles Baudelaire samanimelisele luulekogule. Näituse avamise päeval täitub 155 aastat selle legendaarse kirjaniku lahkumisest siit ilmast.

Olete oodatud näituse avamisele, et teha koos sügav kummardus suurkujule kes kirjutas ennast surematuks juba poolteist sajandit tagasi.

Vive la décadence!

Lisainfo: https://www.facebook.com/events/649732742817325/?ref=newsfeed

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital