JUUBELIAASTA ÜLEVAATENÄITUS. Pärnu Kunstiklubi

05.01-28.01.2012 Pärnu Linnagalerii raekojas (Uus 4)

Alates 4. jaanuarist 2012 esitlevad Pärnu Kunstiklubi liikmed Pärnu Raekojas oma viimaste tegutsemisaastate jooksul valminud töid. Tööd on tehnikalt ja temaatikalt väga erinevad nagu klubilised isegi: ühed leiavad naudingu looduse, loomade ja lillede kujutamisest, teised kalduvad abstraktsionismi.

Igal inimesel on oma tee, kuidas ta kunstini on jõudnud: osa klubilasi on kunstiharidusega, osa on end täiendanud erinevatel kursustel. Igaüks astub oma rada ja enamik kunstnikke maalimisega leiba ei teeni, aega kunstile näpistatakse põhitöö kõrvalt. Näitusi tehakse kaks korda aastas ja osaletakse ka aktiivselt Pärnu kunsti ülevaatenäitustel. Pärnu Kunstiklubi näitus Pärnu Raekojas toimub esimest korda.

Kuigi põhiliselt tegutsevad kunstnikud eraldi, maalitakse koos suvelaagris ja käiakse Kunstnike Majas ühiselt joonistamas. Mitmed kunstnikud on leidnud austajaid nii kodu- kui ka välismaiste huviliste seas. 2011. aastal 35-aastaseks saanud Pärnu Kunstiklubi ajaloo jooksul on arendatud mitmeid koostöö-suhteid erinevate maade kunstiklubide ja kunstnikega.

Koostegutsemine tekitab mõttevahetust, ideid. Kuna kõigil on oma veendumused, ei saa me üksteist õpetada, küll arutleme koos loomingu üle. Värvidega mängimine mõjub teraapiana ning kunstiklubi on mõttekaaslastega kokkusaamise koht. Me saame üksteisest aru, kõigil on nn. kunstikiiks. Koos töötades tekib mõnus ühine aura, mis annab palju jõudu ja tuge. Näitusteks valmistumine lisab maalimisele hoogu.

Kunstiklubisse kuuluvad: Johanna Grauverk, Selma Juurikas, Lea Kuusk, Tiiu Kägo, Svetlana Markina, Aili Mets, Tiina Niin, Enri Pahapill, Ervin Raud, Margus Rikk, Ly Saat, Ella Zhuliene, Malle Heinonen, Marju Lorentson, Laine Rooväli jt.