KOLM VÜRTSITÜDRUKUT

04. märts – 03.aprill 2010 Pärnu Linnagaleriis kontserdimajas (Aida 4)

Pärnu Linnagalerii: Eveli Varik „Seks ja söök“ (foto)
Kontserdimaja III korrus: Alide Zvorovski ja Eveli Varik „Aplaus“ (maal, foto)
Kontserdimaja II korrus: Ines Erlemann „See pole see“ (graafika)

Kolme vürtsitüdruku näitused moodustavad sisulise terviku. Kõik nad käsitlevad inimese keha ja vaimu dialoogi meie kahjuks seni veel dualistliku hoiakuga tsivilisatsioonis. Ehk siis Maslowi püramiidi alumiste ja ülemiste kihtide keerukat võitlust, mis viib naudinguni, täiustumiseni, ühiskondliku halvakspanu ja heakskiiduni vahelduva eduga, skandaalideni ja lõpuks surmani. Loomulikult ei saa siin mööda ka ka meeste ja naiste kroonilisest rindejoonest, mis üpris kontrollimatult vonkleb aplodeerivast, ekstaatilisest vastastikkusest vaimustusest hädaldava, impotentse tülgastuseni. Ja siis jälle tagasi.

Alide Zvorovski on lõpetnud Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna 2007. aastal ja osalenud seni mitmetel näitustel Eestis.

Ines Erlemann on praegu Eesti Kunstiakadeemia graafika magistratuuris, lisaks oma graafiliste tööde eksponeerimisele Eestis on ta tegelenud ka seinamaali ning animatsiooniga.

Eveli Varik on õppinud Tartu Kunstikoolis tekstiili, Konrad Mäe stuudios maali, Eesti Kunstiakadeemias ruumikujundust ja graafikat, ning on praegu samuti graafikamagistratuuris. Tema näitusetegevus on ulatunud lisaks Eestile ka Ungarisse ning Lätti, samuti on ta saanud nii Eestis kui kaugemal mitmesuguseid preemiaid nii oma fotode kui ka graafilise disaini eest.