Kristen Rästas PIIRIDES²

28.02 – 24.03.2018 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27.
Olete oodatud näituse avamisele kolmapäeval, 28. veebruaril kell 17!
Kristen Rästas on 1992. aastal sündinud eesti kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Alates 2016. aastast õpib Kristen Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuris maalikunsti erialal. Varasemalt on ta omandanud samal erialal bakalaureusekraadi ning veetnud ka semestri vahetusõppes Ungaris.
Praeguses loominguetapis huvitab Kristenit eemalolemise ja kauguse tähendus. Kristeni teosed väljendavad vältimuslikku käitumismotiivi ennast ümbritseva suhtes. Kunstnik lähtub üldlevinud populaarsetest stereotüüpidest ning lihtsustatud visuaalsetest kujunditest enda loomingu realiseerimises. Kristeni loomingut iseloomustab passiivne väljapääsuotsing end ümbritsevast infomürast ning ihalus fantaasiamaailma järele. Kristen kasutab ka fotot ja videot enda loomingus ning teda huvitab erinevate meediumite ning materjalide koostöö.
Pärnu Linnagaleriis toimuvat näitust PIIRIDES² tutvustab kunstnik järgnevalt:
„Näitus tegeleb piltliku ja füüsilise maailma mõttelise segunemisega. Inimtegevus- ja väljendusväli jääb alati mingisuguste joonte vahele. Nende piiride sees on võimalik luua enda isiklik esteetika – olgu see kujundlik-visuaalne või hoopis simulatiivne. Millelegi piiritledes viitamine on primaarne oskus. Märgistada saab näiteks enda eraomandit. Selleks võib olla roheline elamukrunt, mis teiste samasuguste kõrval laiutab. Millelegi tara ümber ehitatades toimub eraldatus väliskeskkonnast – selle, mis oma, kuulutamine.
Enda loomingus kajastan fragmente, millisel moel igapäevaelus aina domineerivam eksitav virtuaalne maailm on inspireerinud minu maalikunsti. Tegelen kujunditega, mis obsessiivselt jäävad iseenda ruudustiku sisse just nagu ekraani või veebiaknaga saame piiritleda enda nägemis- ja kogemisvälja. Kujutan ihalust kauge fantaasiamaailma järele,
mis käeulatusse sattudes üllatab enda argiolu ja -eluga. Teosed on inspireeritud green screen kangast ning minu visiidist Islandile.”

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.