KULG. Andres Koorti ja Sven Saagi maalinäitus

6.03 – 6.04.2012 Pärnu Linnagaleriis (Uus 4)

Koort ja Saag on koos kulgenud juba mitme näituse jagu. Nende ühiseks jooneks on see, et mõlemad kunstnikud armastavad eksperimenteerida erinevate tehnikatega ning mõlemate jaoks on oluline maalimise protsess.

Andres Koort (1969) on lõpetanud EKA lavakujunduse eriala ja täiendanud end maali erialal Academia Minervas, Hollandis. Ta on osalenud näitustel Eestis ja mujal alates aastast 1991, alates 2002. aastast on Andres Koort olnud Eesti Maalikunstnike Liidu juhatuse liige. Kunstnik on loonud lavakujundusi mitmetele lavastustele Eesti Draamateatris, Tallinna Linnateatris, Pärnu teatris „Endla“, Eesti Nukuteatris ja Theatrumis.

Sven Saag (1968) on on õppinud immunoloogiat Moskva 2. Meditsiiniinstituudis ja 1994. aastal lõpetanud maalikunsti eriala Tartu Ülikoolis. Saag on osalenud paljudel grupi ja isikunäitustel nii Eestis kui väljaspool, ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige aastast 2002.

Maalimine on Koorti ja Saagi jaoks tõeline protsessioon, mis ei pruugigi kunagi jõuda lõpuni nagu kunstimaailmas ikka. Võib-olla selles abstraktsuses peitubki meie kõigi kollektiivne alateadvus.

Ei ole vaja hüperrealismi ja fotot kunstis, et saavutada petlikult näivat reaalset tervikpilti. Loomulikult on nende autorite uue tasakaalu kujutamise puhul see jällegi manipulatsioon publiku ja arvustajate suunas, kes otsivad konkreetset iva ja selgust, mis jääb aga siiski loojate saladuseks. (Riin Kübarsepp, EPL 11.04.2011)