KUNSTIFESTIVAL B3

5. – 9. juuni 2009 Pärnus

B3 vihjab kolmele balti riigile ja kolmele sõpruslinnale, kellel on juba pikaajalised traditsioonid kunsti vallas. Igal aastal kohtuvad Jelgava, Šiauliai ja Pärnu kunstnikud. Võõrustajateks on korda mööda üks sõpruslinnadest. Tänavu kohtutakse Pärnus.

Festivali vormis toimub see esmakordselt, sest ta haarab ka Pärnus traditsiooniliseks saanud linnamaalijate sümpoosioni ja skulptuuripäevad.

Pärnu Kunstnike majas avatakse 5. juunil kunstifestival koos Pärnu kunstnike ekspositsiooniga BII FRII.

9. juunil avatakse Jelgava ja Šiauliai kunstnike näitus Pärnu Kontserdimajas ja Linnagaleriis, samas eksponeeritakse ka Linnamaalijate sümpoosioni raames valminud teoseid.

Seejärel näeb Pärnu Keskraamatukogus videofilmide programmi ja raamatukogu ees esitletakse skulptuuripäevade raames valminud installatsioone.

Jelgava (Läti) kunstnike festivaliprogrammi on koostanud kunstiteadlane Maris Brancis ning selles osalevad: Ludmila Grinberga, Ilze Else – Grinberga, Ilizane Grinberga. Jurmalast osaleb skulptor Kristaps Gulbis.

Šiauliai (Leedu) programmi kureerib Virginijus Kincinaitis Šiauliai galeriist. Leedust osalevad: Vidmantas Zareka, Jonas Vaitkevicius, Andrius Grigalaitis, Jurga Sutkute.

Pärnu kunstnikest võtavad festivalist osa: Rait Pärg, Üllar Kallau, Andrus Joonas, Siram, Jasper Zoova, Pusa, Piret Loover.