LILLELÕHNALINE SERPENTIINIPALL. Eveli Varik

26.04.-19.05.2012 Pärnu Linnagalerii Raekojas

Eveli Varik:

LILLELÕHNALINE SERPENTIINIPALL on minu suur ülevaatenäitus – 14 aastat Eesti kunstis. Pärnu Linnagalerii näituse raames saab vaadata 8 näitust, mis sulanduvad teineteisesse, seega tulevad esitlusele kummalised kooslused. Väljas on teoste paremik. Näitus kirjeldab läbilõikeleiselt teemade mahtu, mida kunstis käsitlenud olen läbi aastate. Põhiliseks jooneks on naine ja tema saatus.

Kuna salapärastel asjaoludel läks kaduma kogu mu viimase SEKS ja SÖÖK näituse materjal (varastati 17 tööd, millest alles jäi 3, mida ka esitelen), asendan selle KADUVAD näitusega. Esitlusele tulevad veel NAINE POLE JÄNES, SÜNNIMÄRGID, INTIIMSUS, HING, NAISED JA ROOSID, KING KONG NUKUD, VALULÄVI, KARJE, KUI OLEKS TIIVAD jm. LILLELÕHNALINE SERPENTIINIPALL peaks võtma kokku ühehingetõmbega ja kergelt kõik raskepärased ja valulised teemad minu kunstis.

Kunstniku tutvustus:

Eveli Varik (s. 1970) on õppinud Tartu Kunstikoolis tekstiili, Konrad Mäe stuudios maalimist ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistrina graafika erialal. Mitmetest läbivõetud meediumitest on ta sünteesinud enda jaoks peamiseks loomeväljundiks hoopiski fotograafia ning esinenud alates 2005. aastast paljudel soolonäitustel ning kuraatoriprojektides just sellega.

Mari Kartau