LIPPUDE ALL. Pärnu mMoodsa Kunsti Näitus

Pärnu Kunstihallis 4. 12. 2009 –- 3. 01. 2010

Näitus on traditsiooniline ja toimub juba üheksandat korda.

Ma mäletan lapsepõlvest laulu: “„Meie käime tipp, tipp, tipp, igaühel käes on lipp“.”

Meid kõiki sunnitakse käima erinevate lippude all, või me ise valime endale erinevatest lippudest mõne välja. Tavaliselt sünnitakse mingisse kindlasse geograafilisse, religioosesse või sugukondlikku ruumi ja lipp on juba reeglina sinu eest valitud ja siis võib juhtuda ka nii, et riik muutub või okupeeritakse jne, jne… Aga mis siis saaks, kui igaühel oleks oma lipp? Mille all ta saaks olla ja elada.

Mis lippude all me käime? Kuhu me läheme? Kes me tegelikult oleme? Keda me kummardame? Ja miks ei võiks igaüks elada oma lipu all? Ja kas ideaalis nii ei peakski olema? Ja kas reaalselt nii ei peakski olema? Ja mis siis saaks? Aga võib-olla on nii, et on vaid üks lipp, aga lõppmatu hulk võimalusi seda interpreteerida?

Näitusel on iga kunstnik esindatud nii oma maailmavaadet esindava kunsti, kui ka isikliku lipuga või siis on nad omavahel ühendatud.

Janno Bergmann, Jasper Zoova, Alar Raudoja, Mila Balti, Pusa, Katrin Rüütli, Nongrata, Bille Neeve, Rait Pärg, Asta Isak, Aivar Kurvits, Mari Kartau, Andrus Joonas, Meeland Sepp, Margus Tiitsmaa alias Sorge, Remo Randver, Kaarel Kütas.

Näituse kuraator Andrus Joonas