LOOMADE LUGU. Inge Tingi maalid

11.02 – 08.03.2009 Pärnu Kusntike Maja (Nikolai 27)

Inge Ting on ülimalt vaikne ja tagasihoidlik noor maalikunstnik, kes on lõpetanud Academia Grata Pärnus. Viimasel ajal elab ta rohkem Tallinnas ning külastab sageli Kanadat. Tänaval võib teda ära tunda musta või rohelist värvi romantilises stiilis riietuse järele. Lisaks sellele on ta tuntud mitmekordse kunstnikunime vahetamisega (millistest üks oli allpoolmainitud Konrad King), samuti tuubamängijana ansamblis Orkester ja performance’ikunstnikuna rühmituses Rubens. Käesolegval näitusel eksponeerib Inge Ting oma uusi maale, mille kohta ta ise ütleb järgmist:

“Lehm number 2 on Konrad Kinga taaskehastus. Käin teda mõnikord ukse vahelt vaatamas, kuid ma ei tea, milline ta on ja mu toaseinal on kuldne autahvel. Pühendus ja süda.

Lehm number 1 on mittekeegi. Teda isegi on enam vaevalt näha, kuid kunagi teadsin, et ta on valge ning tavatsesin tema lõbustamiseks mängida teisel pool aeda meile mõlemale bajaani. Ta kael oli verine ja ta kuulas. Teised ka.

Lehm number kolm on tegelikult pime hobune. Mulle tundub, et ta on seksuaalne olend ja veel tundub mulle, et ta näeb. Ta liigub edasi samaaegselt kui tagasi. Jalad kõndimas paigalseisvate silmadega. Peaga.

Koera mina ei tunne ja ikka mõtlen, miks teised arvavad, et tunnevad. Neil on laste silmad, mis mäletavad minevikku enne elu ja võibolla nad teavad. Kõike või siis natuke vähem. Nagu oleks olemas jumal.”