MAJAD JA MAASTIKUD. Piret Looveer

„Majad ja maastikud”

Piret Looveer on 32 aastane ja erialalt arhitekt. Tõsisemalt hakkas Piret maalimisega tegelema õpingute ajal Kunstiakadeemias. Käesoleva näituse näol on tegemist tema esimese isikunäitusega, varasemalt on ta esinenud mitmetel grupinäitustel.

Pireti esimest näitust iseloomustab julge värvikasutus, mis koos ratsionaalse üldistamisvõimega annab kodulinnast üpris kireva ja lõbusa pildi. Romantilise alatooni lisab väljapanekule läbiva joonena agulimiljõõ kujutamine. Oma loomingu algusteel olevale kunstnikule omaselt kumab näituse töödest läbi otsinguid ja katsetamist. Kõrvuti linnapiltidega saab näha abstraktsemat laadi maastikumaale varasematest aastatest.

Arhitektina on Piretit saatnud huvi majade ja linnakeskkonna fotograafilise jäädvustamise vastu ja on esinenud aastaid Pärnu fotonäitustel, kus on pälvinud ka tunnustust. Lisaks teeb regulaarselt koostööd ajakirjale RUUM.

Piret Looveeri näitus „Majad ja maastikud” avatakse Pärnu Linnagaleriis (Aida 4, Pärnu) 23. novembril kell 17.00 ja jääb avatuks 8. detsembrini 2007.

Pärnu Linnagalerii on avatud teisipäevast reedeni kella 12.00 – 19.00 ja laupäeval kell 12.00 – 16.00.