RITUAALITEOORIA

Marko Mäetamme näitus on Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas avatud 19.10-12.11.2022.

Üks osa inimeseks olemisest tähendab kriiskavat vajadust ennast ümbritsevat lahti mõtestada. Tihtilugu üritame seda teha läbi erinevate teooriate ja mõtlemiste, elufilosoofia ja enesearengu – kuid ei tasu unustada, et vahel on 1+1 lihtsalt 2 ja rohkem seda lahti mõtestada tegelikult ei olekski vaja. 

Näitusel “RITUAALITEOORIA” kohtuvad seeriad “ADULTS ONLY”, “FLOWERS FROM THE END OF THE WORLD”, “OUR LITTLE MAŠKA IS TAKING AYAHUASKA” ja “TANTRA MANTRA KAMASANTRA”, mis hakkavad üksteist toetades ja täiendades käituma kui sümbiondid. Väljapanekuga lahkavad kunstnik ja kuraator inimeste käitumist läbi rituaalsete tegevuste, olgu selleks siis joogatamine, enese ekspluateerimine või lihtsalt parasiidiks olemine. Vaatajate ees rullub lahti absurdihõnguline kuid lõpuni rituaalne teekond enese sisemusse. Ja kes teab, ehk avanevad seejuures ka uksed, mis senini kinni olnud on. 

Marko Mäetamme (s. 1965) töödest kumab läbi mitmekihilisus ja huumor, jäädes sealjuures kriitiliseks nii enda kui ühiskonnas toimuva vastu. Kunstnikku intrigeerib tema enda pere ning isiklikud lood selle ümber, ühiskonnas leitavad kitsaskohad ja indiviidi suhestumine nendega.

Marko Mäetamme varasemate töödega saad tutvuda siit: https://www.maetamm.net/