MEIE LEIDIKUD. Ühisnäitus

21.06 – 17.07.2010 Pärnu Linnagalerii (Aida 4, Kontserdimajas)

Mis on LEIDIK?

Suveniir. Leiutis. Meene. Leidik. Pisiasi. Vidin. Cool gadget. Minitaies. Innovatsioon. Loovtööstus. Taaskasutus. Eesti nokitseb. Eesti Nokia.

Meene, leiutis ja kunstiobjekt 3in1.

Leidikud on väikeseformaadilised, kaasaskantavad.

Tööd on valmistatud väärikatest materjalidest. Oluline on, et tegu pole mudelite, vaid valmisobjektidega, mis peavad vastu reaalsele kasutamisele.

Esineb on ka ready-made elemendi kasutamine, st mitte valmisobjekti esitamine uue teosena, vaid olemasolevate esemete loov täiendamine, neile uue funktsiooni ja esteetilise ilme andmine. Võimalikud on vanade suveniiride või disainihittide moodsad käsitlused.

Leidikud pole pelgalt miniskulptuurid, neil on ka mingi praktiline, müütiline või ideoloogiline kasutusviis. Üks võimalik funktsioon on kunstniku enda firmamärk, meene, isiklik tootemloom. Või ka mõne ühiskondlikult olulise ilmingu üldistatud suveniir, logotüüp. Meened kollektiivsest alateadvusest.

Näitusel osalevad peamiselt kujutavkunstnikud ja muud tegelased, kes tavaliselt ei tegele tarbekunsti ja disainiga ja kellele seega pakutakse võimalust tegeleda enda jaoks uudse küsimusega.

Kaspar Toome, Tiit Sokk, Ello Upan, Raul Keller, Martin Mikson, Silja Sarepuu, Tencu & Liisa Kuusik, Kaarel Kurismaa, Rosita Raud, Minna Hint, Tarmo Salin, Erki Kasemets, Taave Tuutma, Toomas Altnurme, Meeland Sepp, Andrus Joonas, Janno Bergmann, Siram, Piret Looveer, Jasper Zoova.

Kuraator: Jasper Zoova
Kujundus: Jasper Zoova, Mila Balti