MEIE SANGARID. Heino Lillepuu kollaažid

13.02 – 8.03.2008 Pärnu Linnagaleriis (Aida 4)

Heino Lillepuu humoorikad ja Eesti sangareid kujutavad pildid on eksponeeritud alates 13. veebruarist kuni 8. märtsini Pärnu Linnagaleriis (Aida 4). Valdavalt on aukohal meie spordikuulsused läbi aegade.

Lõbus ülevaade Eesti elu sangaritest on pühendatud Eesti Vabariigi 90. aastapäevale.

Heino Lillepuu on elus pidanud erinevaid ameteid, töötanud kolhoosis „Külvaja“ ja Karl Marxi-nimelises kolhoosis traktoristi, kombaineri ja autojuhina, hiljem Koondise „EPT“ Haapsalu rajooniosakonnas traktoristi, lukssepa ja autojuhina. 1980. aastatel töötas ta Saaremaal ja hiljem Pärnumaal Suigu kolhoosis santehnikuna, 1990. aastate II poolest kuni pensionile minekuni 1999 pidas Pärnu Kommunaali haljastusosakonnas puusepa ja haljastustöölise ametit. Nagu naivistide puhul tavapärane, hakkas Heino Lillepuu kunstiga tegelema alles pensionile jäädes. Teda on huvitanud päevapoliitika ning 2000. aastast alates on ta püüdnud kronoloogiliselt Eesti lähiajaloo sündmusi oma värvipiltidesse jäädvustada.
Nagu kunstnik ise ütleb, on Eesti poliitiline elu talle ammendamatuks inspiratsiooniallikaks. Lisaks on Heino Lillepuu hobideks veel puidu treimine ja käsitöö, samuti talvine kalapüük tirguga.