MUSTLASLAAGER LÄHEB TAEVASSE. Pärnu (m) Moodsa Kunsti näitus

09.05 – 07.06. 2014 Pärnu Linnagalerii (Raekojas) Uus tn.4

Kuraator: Andrus Joonas

Tänavuaastane näitus saab toimuma juba 14. korda ning kannab alapealkirja „Mustlaslaager läheb taevasse“.
Aastate jooksul on näitus kujunenud oluliseks kunstisündmuseks nii Pärnus kui ka mujal, pakkudes huvi nii kunstipublikule kui ka kriitikutele. Pärnu (m) Moodsa Kunsti näitustel on olnud väga oluline osa kaasaegse kunsti säilimisel, arenemisel ja jätkusuutlikusel Pärnus.
Käesoleva aasta näitus keskendub eelkõige kunstniku missioonile ja sellele, mis kunstis on otseselt nähtamatu.

Andrus Joonas:
„Mis teha, kui eesmärgiks seatakse kõrgtehnoloogia postmodernsest meedia ühiskonnast? Esindusdemokraatia vaikne, kuid visa tasalülitusmehhanism, mis välistab kõik ebakonvensionaalsused.
Simulatsioonilisest ühiskonnast, mis detailiderohkusele vaatamata on pigem maaliline, kui lineaarne ja konventsionaalne massiteadvusel.
Kuna modernism on lõpetatud projekt, oleks kasulik müüte dekonstrueerida, nagu ka erinevaid tehnoloogiaid.
Mis tagab tahes tahtmata poliitilise ja sotsiaalse angažeerituse? Apokalüpsisest kultiveeritud manerism, mis on kanoniseeritud subjektiivselt ja sõbralikult kaasaegses diskursuses.
Mida teha?
Vastus on Aledoia. „

Näitusele on kutsutud esinema erirahvustest kunstnikud, kes tegelevad loominguga lähtuvalt sisemisest kaemusest ja inspiratsioonist.
Juba kujunenud traditsioonidele kohaselt on väljendusvahendid väga erinevad, hõlmates kogu kaasaegse kunsti tehnilist arsenali alates klassikalisest maalikunstist, lõpetates performantsi ja videoga

Lisaks Pärnu koolkonna paremikule on näitusele kutsutud esinema ka kunstnikud Venemaalt ja Leedust.
Näitusel osalevad: Evaldas Jansas, Ville Karel Viirelaid, billeneeve, Sorge (Margus Tiitsmaa), Mai Sööt, Silja Saarepuu, Janno Bergmann, Reiu Tüür ja loominguline kollektiiv ”JEMNOJUMNO”.

Näitust toetavad Pärnu linn ja Eesti Kultuurkapital.

Kuraator : Andrus Joonas