MUUTUDES KOOS AJAGA. Pärnu Kunstiklubi näitus

26. 02 – 22. 03. 2014 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas, Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Kunstiklubi näitusel “Muutudes koos ajaga“ on esitletud kunstnike viimase aja tööd võrdluseks varasematega.

Näitusel eksponeeritud töödes on kasutatud erinevaid tehnikaid ja eripalgelist lähenemist meid ümbritsevale maailmale.

Vaatamata Kunstiklubi liikmete väljakujunenud isiksustele ja veendumustele, ollakse alati valmis kuulama üksteise arvamust ning sõbralikku kriitikat oma tööde kohta. See sõbralik ja julgustav tugi loob atmosfääri, mis innustab edasi liikuma põnevas värvimaailmas ja vaheldusrikastes meeleoludes, avastama kiht-kihilt iseennast ja ümbritsevat – muutuma ajas.

Aeg ühendab meid ja aeg eraldab. Aeg on üks üle kõigi ja igaüks muutub selles isemoodi. Aastaring on aeg, mis meid ühendab, liidab oma ärevas ootuses ja igakordses ilus – ürgne muutumine, mis oli enne meid ja mis jätkub pärast.

Näituse keskseks tööks on kunstnike ühisprojekt, mis koondab näituse idee kõikiühendavaks aastaringiks, looduse muutumiseks ajas. Ka selles aastaringis muutume me kõik koos ja igaüks omal moel, läbi isikupärase taju ja kogemuse.Jagades omavahel aasta 12 kuud, tundus ülesanne lihtne, kuid maalima asudes kerkisid üles kõigile sarnased küsimused – mida see aeg aastast minu jaoks tegelikult tähendab, mis on oluline ja kõiki kõnetav – kas aimatav meeleolu, mingi selge märk või vaid teeots, mis annab vaatajale võimaluse oma mõttemaastikul edasi rännata?

Näitusel esitletud maalide autoriteks on: Aili Mets, Ella Zuliene, Ervin Raud, Malle Heinonen, Mare Säkk, Marju Lorentson, Margus Rikk, Lea Kuusk, Ly Saat, Tiina Niin, Üllar Kallau.

Näitus jääb avatuks kuni 22. märtsini 2014.