MYRIN! Billeneeve maalid

10. 04 – 03. 05. 2008 Pärnu Linnagalerii (Aida 4) 

Billeneeve tegeleb oma kunstis suuresti autobiograafilise naisekeha käsitlusega, seda nii maalis, kehakunstis kui performances. Antud näitus ei ole siinkohal erand.

”Myrin!” on autori poolt mõtestatud ja liigendatud unenäotemaatikast lähtudes, samas on igasugune visuaalide ümberseletamine alati tinglik ja meelevaldne. Vaataja võib pilvepiiril lonkavate haavatud diivade või punapäiste hermafridiitide keskel jalutades vabalt laksu saada ka vabal teemal mõtiskledes.

Sellegipoolest on hea, kui on olemas mingi niidiots, millest soovi korral lugu lahti harutama hakata. Billeneeve on lisanud pea teadustöö formaadis tekstimassiivi, millega tutvumine viib mõttele, et kogu meie olemise alateadlike tasandite analüüsiks on uned siiski üks paremaid materjale. Kehalised, sotsiaalsed ja kultuurilised mõjurid mõjutavad nagunii, aga neid on tegelikult raskem käsitleda, kui üht konkreetset kunstilist unenägu.

Mari Kartau, Pärnu Linnagalerii kuraator

Myrin!

Karda unenägusid, karda! Tüdrukud ründavad. Või hoopis pisikesed haldjad metsast? Kuid miski on valesti. On nad ikka haprad hõljuvad õrnema soo esindajad nagu nad väidavad end olevat? Ja tiivad? Või hoopis diivad?

Naised, seal kus on ruumi, kus on ainult silmale nähtamatu. Udu?

Pilvepealne?

Reality-show sugemetega unenäo analüüs muinasjutulistel teemadel, mänguline eksperiment maalis.

Oluline seos = kindel viide – sibularõngad, bussi väljumisaeg 06.04 pm ja naine (liigse liigesega).

Kas seosed viivad kindlale lahendusele?

Või vajab see hoopiski kõrgemat matemaatikat ning täppidega informatsiooni?

Õiged lahendused on selgunud!

Jälgi lugu!

Billeneeve, kunstnik