Art Tube 2

ART TUBE 2 jätkab oma teekonda Pärnus!

Näitus on avatud kuni 22.10.2022

Kolmapäeval, 28. septembril kell 17 avatakse Pärnu Linnagaleriis (Uus tn. 4) Helsingi Kunstnike Liidu näitus ART TUBE 2, olete oodatud näituse avamisele!

Näitusel osalevad kunstnikud:

Pirjetta Brander, Gunzi Holmström, Petri Hytönen, Reijo Kärkkäinen, Pia Männikkö, Noora Ojala, Mari Sydänmaanlakka, Juha Vanonen  

ART TUBE on kunstist tulvil kiirtee, mis juba teist korda transpordib Soome kvaliteetset kunstiloomingut naaberriigi näitustepindadele, seekord Helsingist Pärnusse. Esimene ART TUBE peatus oli 3.9.–29.10.2022 Tallinnas Kadrioru galeriis. Teine stardib ajaloolises Pärnu Raekoja majas asuvas Pärnu Linnagaleriis. Näitusel osalevad 8 kunstnikku eksponeerivad oma teoseid kaheksas erinevas ruumis. Teosed moodustavad kunstnike enda sisemiste tunnete terviku nende enda loodud ruumis, mis lubab vaatajal galeriiruumides liikudes siseneda ühest atmosfäärist ja pildimaailmast teise. Mitmekülgne moodsa kunsti näitus sisaldab erinevaid kunstivorme maalist videokunstini ja graafikast ruumiinstallatsioonini.

Art Tube’i näitustele oli 2022. aasta kevadel avatud taotlusvoor, mille käigus otsiti näitusele uusimaid töid, mis hõlmaks Helsingi autorite nii eksperimentaalsemat kui ka traditsioonilisemat loomingut. Näituse kuraatoriteks on maalikunstnikud Satu Kalliokuusi ja Mika Vesalahti Helsingi Kunstnike Liidust.

Eestis eksponeeritavate näituste lähtekohaks Eesti Maalikunstnike Liidu ja Helsingi Kunstnike Liidu omavaheline koostöö, mis on tekkinud HAA Europe  projekti raames. Helsingi Kunstnike Liidu projekt on võimaldanud uusi vorme Soome piiriülese partnerluse edendamiseks.

Kevadhooajal tõi näitusekoostöö Eestist Helsingisse Karl-Kristjan Nageli näituse ISIKLIK VABADUS Katariina Galeriis  ja Vilen Künnapu kureeritud grupinäituse NEONAIVISM HAA galeriisse. Suvel valmis HAA galerii ja Malmitalo galeriide jaoks Soome-Eesti ühisnäitus MERI. Sügisel toimub Katariina Galeriis Mall Nukke näitus.

Lisainfo:

Satu Kalliokuusi

kuraator ja Helsingi Kunstike Liidu juhtuse esimees

+358 (0)45 326 4416, satu.kalliokuusi@helsingintaiteilijaseura.fi 

Eija Saarivirta

projekti koordinaator

+358 (0)44 055 1678,

eija.saarivirta@helsingintaiteilijaseura.fi

www.linnagalerii.ee

Pärnu Linnagalerii

Uus tn 4, Pärnu 80010

29.09.-22.10.2022

E–R 11-17

L 11-14