NATASHA NATION. Remo Randver aka Ig Noir (1984-2014)

25.03 – 04.04.2015 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas (Nikolai 27)

Alates 25. märtsist on Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas eksponeeritud meie seast eelmisel aastal lahkunud kunstniku Remo Randveri aka Ig Noir’i looming.

Näituse „Natasha Nation“nime kohta on kunstnik kirjutanud ise: “Murdsin jala, jäin töötuks ja olin 3 kuud voodis, valuvaigistite uimas. Ei teinud midagi muud kui mõtlesin oma eksistentsi üle, peas keerles uimane keeristorm ja kaustikusse tekkis igasugu kritseldisi. Pääsesin voodist.. vabadus oli mõnus ja valuvaigistid ka. 3 kuud ei teinud midagi.. siis käis kõrvade vahel click ja tekkis vajadus kogu see segadus, mis peas ja paberil tekkinud, mingil moel formuleerida.. Üle mitme aasta hakkasin uuesti maalima ja nüüd ei suuda enam lõpetada.. see ongi seeria „Natasha Nation“..”

Remo Randver sündis 31.03.1984 Kundas, õppis Academia Gratas Pärnus ja lõpetas 2009. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafika erialal.

Veidi enam kui kümne aasta jooksul jõudis ta tegeleda performance’i, maali, graafika, video ja installatsiooniga. Temast jäi maha hulk muusikat, mille võiks liigitada kusagile autorilaulu, grunge ja pungi ristumiskohta.

Remo Randver kuulus kunstirühmadesse Fašist Lendas Üle ning Cnopt ja osales ka Non Grata tegemistes. Septembris 2005 asutas ta kunstikommuuni Cnopt Tallinnas Vana-Kalamajas. See tegutseb tänini, seal asub ka galerii Metropol ning tegutseb tsirkuse-, kunsti- ja teatrirühmitus Põleva Kaelaga Kirjak.

Ig Noiri-i kunst oli nukker ja depressiivne, kuid mõjus ja tabav. Näitusel on eksponeeritud maalid, graafika ja joonistused aastatest 2003-2014.