Categories
Näitused

NORDIC TRACKS / COMFORT ZONE. In Graafika 2014

In Graafika 2014 alustab 21. Juulil Academia Non Grata töötubadega Pärnu Katlamajas (Ringi 56) – Pärnusse kogunevad Eesti Kunstiakadeemia tudengid oma suvepraktikaks – Nikaraagualane Carlos Barberena DeLa Rocha viib läbi eksperimentaalse linoollõike workshopi, oklahomalased Curtis Jones ja Zachary Davidson “Screen Printing on the Fly – Siiditrükk lennus” ja Johan Huimerind “Solarograafia”, kus linnaruumi paigutatakse paarkümmend isetehtud nõelasilmkaamerat jäädvustama 24 h päikesekaart.

22. Juulist on Rannakohviku ees üleval koostöös Pärnu Fiddeofestiga hiiglaslik Camera Obscura KINOBOX, kuhu kõik supelsaksad saavad võimaluse sisse astuda ja maailma reaalajas peegelpildis imetleda.

26. juulil toimub suur avamisralli, kus avatakse ühe päeva jooksul kõik näitused Pärnu Linnagaleriis, Kunstnike Majas, Keskraamatukogus, Endla teatris, Port Arturi kaubanduskeskuses, Pärnu Muuseumis, Tartu Ülikooli kolledzhis. Õhtu päädib suur Diverse Universe performance programmiga Pärnu Katlamajas (Ringi 56), kus esinevad Risto Puurunen (FIN) Morgan Schagerberg (SWE) Philip Luddite (DEN) Akiko Shitabo (JPN) Hiroko Tsuchimoto (SWE/JPN) Ouija (USA) Terho Sire (FIN) T.E.H.D.A.S RY (FIN) Jaras Ramunas (LIT) Steve Vanoni (USA) ja 2 Shea (USA).

27. juulil on linnaruumis suur LIVE PRINT aktsioon kus mitmel pool Pärnu Kesklinna seatakse üles graafikapressid ja teosed valmivad vahetult otse linnakodanike silme all.
Kokku osaleb töödega festivalil ligi 500 kunstnikut Islandilt, Ahvenamaalt, Soomest, Rootsist, Taanist, Gröönimaalt, mitmekümnest osariigist Ameerika Ühendriikidest, Nikaraaguast, Lätist, Leedust, Eestist, Austraaliast, Saksamaalt, Hollandist, Argentiinast, Kanadast, Mehhikost, Hispaaniast, Itaaliast, Jaapanist, Ekvadorist, Brasiiliast, Iirimaalt, Inglismaalt, Puerto Ricost, Serbiast. Kohal on väliskunstnikke ligi 50 ja teist samapalju kodumaiseid esinejaid.

Seekordsel In Graafikal on külalisesinejaks Eesti Kujurite Liit, kes täidab näitusepaigad skulptuuride ja ruumiliste objektide – installatsioonidega nii vanameistritelt kui noortelt tegijatelt Mare Mikof, Hannes Starkopf, Mari-Liis Tammi. Elo Liiv, Edith Karlson, Ants Viitmaa, Ahti Seppet, Jaan Luik, Gea Sibola jpt.

Pärnu Muuseumis on ulatuslik Põhjamaade ekspositsioon “Põhjala Jäljed” kus valitseb väljapeetud skandinaavia trükikunst, Pärnu Kunstnike majas on Rahvusvaheline LA CALACA PRESS Print Exchange ühele näitusele kogunud kokku 207 kunstnikku üle maailma, Port Arturisse toob Marko Kekishev Eesti Graafilise Disaini Festivali paremiku, Pärnu Keskraamatukogu eksponeerib Peeter Allik, Albert Gulgi ja Toomas Kuusingu agraarkosmost ja Linnagaleriis on Anonymous Bohi “10 KÄSKU” – Anonymous Boh võtab ette ja algab algusest, tulles välja uue 10 käsuga (Kaasaegsed Ellujäämise Reeglid). Tänapäeva kaasasegse inimese probleemid on seotud suuresti sellega, et tegutsemisjuhised on 2000 aastat vanad ja “parim enne” ammu möödas. Piibli eeskujul saadab käske visualiseering kirjaoskamatutele, igal juhul annab kunstnik kaasa 100% garantii, et õnne valem töötab, kui käske eranditult ja vastuvaidlematult järgida.

Kunstnikud:

Lína Thoroddsen ICE Gerður Erla Tómasdóttir ICE Jim Berggren SWE Nils-Erik Mattsson SWE Pekka Litmanen FIN Janika Herlevi FIN Terho Sire FIN Ursula Sepponen ALAND Morgan Schagerberg SWE Hiroko Tsuchimoto SWE/JPN Peter Rosvik FIN Kaisa Luukkonen FIN Risto Puurunen FIN Juho Pöysti FIN Tom Pesch FIN Mika Palonen FIN Talvikki Äkräs FIN Steve Pedersen DEN Harri Leppanen FIN Juhani Järvinen FIN Katarina Mistal SWE Lars-Gunnar Malquist SWE Lars Nyberg SWE Jussi Matilainen FIN Janne Rahkila FIN Simo Saarikoski FIN Tuuli Tuikka FIN Iida Nikitin FIN Johannes Klaus Koskinen FIN Juha Mehtäläinen FIN Janika Salonen FIN Visa Norros FIN Kari Holopainen FIN Tuula Lehtinen FIN Reijo Mörö FIN Börje Almquist SWE Björn Drestesen SWE Annu Vertanen FIN Reetta Ahonen FIN Antti Salokannel FIN Jussi Nykänen FIN Päivi Eronen FIN Anonymous Boh EST Peeter Allik EST Taje Tross EST Liisa Kruusmägi EST Jaras Ramunas LIT Paulis Liepa LAT “Grafikas kamera” LAT “Vilniaus Grafikos Meno Centras” LIT KUTI KUTI FIN: Emmi Valve
Hanneriina Moisseinen
Tommi Musturi
Tiina Lehikoinen
Jarno Latva-Nikkola
Lauri Mäkimurto
Kari Sihvonen
Benjamin Bergman
Sami Aho
Jyrki Heikkinen
Reijo Kärkkäinen
Tuomas Tiainen
Juha Hilpas, Liisa Kruusmägi, Grafodroom EST, Mari Prekup, Hanna Harkes, Ott Philpenko, Students of Estonian Art Academy: KATRE HELEN KAASIK ANETE LOMP MARK ANTONIUS PUHKAN IRMA ISABELLA RAABE DIANA AMBOS KRISTIAN KAIVA MARGUS HALJASTE Merilyn Anvelt Priit Kirotar Teele Kumm Mairi Mölder Ann Pajuväli Elise Tragel Emeric Weber Eva Lotta Künnap Johanna Greta Mölder Sculptors: Ants Viitmaa Hannes Starkopf Ahti Seppet Elo Liiv Gea Sibola Jaan Luik Mari-Liis Tammi Rait Pärg Toomas Altnurme Vergo Vernik Print Exchange: Val McCann, Thom Kinzel, Preston Bradley, Rosa María C. Dies, Lisa Wicka, Jurriaan Rexwinkel
Vleuten, Alfonsina Bascourleguy, Kevin McCloskey
Kutztown, Lori Dean Dyment
Langley, Ruthann Godollei
, María Reneé Pérez, Brian Randall, Ireri Topete, Monica de la Cruz Hinojos, Zina Sirutis, Daniel Manzano, Inés Chaves Pedrazo
Cáceres, Susana Delgado Ruiz, Susana Llanos Sáenz, Pedro Valhondo Sanchez-Marín, Miguel Sanz Salazar, Jesús Mateos Brea, María Polán Morato, Luisa Correa Del Rey, Amanda León, Mariana Hoffmann, Lawrence Finn
Kyneton, Sam Cikauskas, Bill Hay, Michèle Philippe-Arellano, Rogelio Gutierrez, Lanfranco Lanari
Falconara, Rogelio Gutierrez jpt.