ÖÖ. Liisa Kruusmäe ja Liisi Küla kuraatorprojekt

18.09 – 12.10.2013 Pärnu Linnagalerii (Uus 4) Raekoda

Liisa Kruusmäe ja Liisi Küla kuraatorprojekt “ÖÖ” heidab pilgu öisesse pimedusse, kus enamus inimesi näevad unenägusid. Ühel või teisel määral on see seotud reaalse eluga, samas pöörates seda täielikult ümber. Öösel enne uinumist uitavad mõtted peas ja tihti tabame me endas leidvat just need kõige paremad ideed, mis üleskirjutamata kaovad nii kiiresti nagu nad tekkisid.

Idee öö näitust teha tekkis Liisa Kruusmäel ja Liisi Külal juba ammu, kuid mõte teha sellest grupinäitus alles hiljem. Algselt Unenägude nime kandev näitus sai nimeks “ÖÖ”, ilmselt just tööde mitmekesisuse pärast, aga ka sellepärast et öö on müstiline ja mitmetähenduslik.

“Kogusime kokku 25 sõpra ja andekat kunstnikku erinevatest maailmanurkadest ja kutsusime neid näitama oma öiseid nägemusi.”

Näitusel „ÖÖ“ osalevad kunstnikud: Helmi – Elfriede Arrak (Eesti), Zoe Elena Delautre (Hispaania), Manfred Dubov (Eesti), Elisabet Ericson (Rootsi), Tiina Erik (Eesti), Maureen Gubia (Ecuador), Dylan Hayes (Ameerika Ühendriigid), Clara Bessijelle Johansson (Rootsi), Liisa Kruusmägi (Eesti), Liisi Küla (Eesti), Brothers Mangiagrigio (Itaalia), Alina Orav (Eesti), Xavier Ovídio (Portugal), Johan Pajupuu (Eesti), Sofia Palma (Portugal), Juan Duarte Regino (Mehhiko), Rein R Seppius (Eesti), Therina Soupionas (Lõuna Aafrika), Kairit Sõlg (Eesti), Allan Sõnajalg (Eesti), Fernando Marcel Torres (Peruu), Ragne Uutsalu (Eesti), Dvvid/Presper Watson (Ameerika Ühendriigid), Masashi Yamamoto (Jaapan).