operatiivMÄLU ja OPERATIIVmälu

Näitus koosneb kahest osast: operatiivMÄLU ja OPERATIIVmälu.
Pärnu Linnagaleriis (Aida 4) 22. 09 – 18. 10. 2008
ja Pärnu Kunstnike Majas (Nikolai 27) 22. 09 – 11. 10. 2008

Infotankistid, Puhas Rõõm, Mart Viljus, Katrin Tees, Piret Räni, Reimo Võsa-Tangsoo, Merle Kannus, Erki Kannus esitavad Pärnu Kunstnike Maja Galeriis ja Pärnu Linnagaleriis valikut oma viimaste aastate töödest.

“operatiivMÄLU” (Pärnu Kunstnike Maja Galeriis) tegeleb mäletamise ning kollektiivse mälu moodustumise mehhanismidega. Kas usume pigem fotosid või tervet mõistust? Mida me tahaksime lugeda oma hauatahvleilt? Kas tahaksime jääda elama iseenese lõputute kloonidena? Infotankistid panid masina perekonda looma, Mart Viljus nägi poodud mehe hauda ning ulukite sõprust, Piret Räni püüdis rabast eestlaste boreaalset loomust, Reimo Võsa-Tangsoo häälestus eetrisse ja Katrin Teesi sai palju.

“OPERATIIVmälu” (Pärnu Linnagalerii) tegeleb harjumuste ja kommete operatiivse “häkkimisega”, oleviku konstrueerimisega ning selle ettevalmistamisega mäletamiseks. Infotankistid viskasid soorollide üle nalja ja majaseemned mulda, Puhas Rõõm läks heade ideedega metsa, Piret Räni pildistas eesti mehi ning Merle Kannus analüüsis inimese sisemisi keemilisi protsesse kultuuriloolises võtmes.Oodata on pommihoiatust, aga ärge Erki Kannust süüdistage!