PÄRNU FOTOFEST

Selleaastane Pärnumaa fotofestival kutsub fotograafe keskenduma pausile. Järjest kiirenevad maailmas on igal inimesel vaja leida hetk, millal hingata sisse ja välja ja võtta üks paus. Paus võib olla otseselt hetk puhkusest kuid sügavamalt võib see olla ka enesereflektsioon, minimalism, tunnete korrastamine – mis iganes pausina tundub!

Pärnu Fotofest on iga-aastane festival, mis kätkeb endas kureeritud näitust Pärnu Linnagalerii Raekoja majas ja temaatilist näitust Kunstnike Majas. Lisaks leiab samal ajal aset Pärnumaa foto, kuhu on kaasatud kõik maakonnas tegutsevad fotograafid ja nende looming. Eelpool mainitud näitustega ühinevad ka erinevad satelliitnäitused nt Pärnu Muuseumis ja Piilurgaleriis. Projekti eesmärgiks on tutvustada fotograafiakunsti läbi mitmete erinevate näituste ja tuua kokku sel alal tegutsevad kunstnikud.


FOTOFESTIVALI PROGRAMM

Täpsustamisel.


FOTOFESTIVALI NÄITUS “IGATSUS”

Näitus “Igatsus“ toob vaatajateni ilu portreefotos ja -videos, selle klassikalises mõttes. Tänavuse fotofestivali kandev teema on „pAUS“, millest tulenevalt kutsume näituse külastajaid mõtlema ilu, tunnete ja sentimentaalsuse üle, võttes pausi ümbritsevast ja järjest kaasajastumast ilu arusaamast. 

Näitusel on esindatud Eesti noorema generatsiooni fotograafid, läbi kelle maailmatunnetuse mõtestatakse lahti klassikaline ilu ja sentimentaalsus, igaüks omas võtmes. Nende hulka kuuluvad: Julia Astok, Luisa Greta Vilo, Tuule-Mari Kaarna, Margaret Mäses, Renee Altrov ja Joosep Kivimäe. 

Näituse kuraator: Eva Kram


PÄRNUMAA FOTO

Ootame põnevaid tabamusi ja ka fotolavastusi näitusele PÄRNUMAA FOTO 2023, mis mahuksid Pärnu FotoFest 2023 pealkirja alla „pAUS”.

PÄRNUMAA FOTO 2023 on fotosündmus ja näitus Pärnumaal tegutsevatele fotograafidele.

Pärnumaa Foto näitus toimub 1. – 30. märts Pärnu Keskraamatukogu 1. korruse perioodikasaalis. Näituse ajal on võimalik külastajatel valida oma lemmik foto. Parimad fotod saavad ajakirja „Positiiv“ preemiad.

Fotod prinditakse 75×75 cm VISCOM plaadist planšettidele. Fotograafidelt ootame fotode faile JPG või TIF formaadis, CMYK värvimudelis ja pikema külje pilditihedus peaks olema vähemalt 3000 pixels

Faili nimi peab sisaldama autori nime ja teose pealkirja. (näiteks: Juhan_Saar_Tähevalgel)

Ühelt autorilt ootame kuni 3 faili e-posti aadressile: fotofest.parnu@gmail.com .

Failid palume saata alates 18. jaanuar kuni 8. veebruar 2023 lingina. Soovitame kasutada WeTransfer keskkonda, mis on lihtne ja kasutajasõbralik ning teavitab Teid failide kohalejõudmisest.


FOTOFESTIVALI SATELLIIDID

Pärnu Keskraamatukogu

Pärnumaa Foto 2023 „pAUS”
1.03-1.04.2023
Pärnu Keskraamatukogu
Akadeemia 3, Pärnu

Näitus „Pärnumaa Foto” toimub juba 18. korda. Jätkuvat suurt huvi näitusel osalemise kohta näitas eksponeerimiseks esitatud 96 fotot, millest väljavalituks osutusid 54.

2023 aasta Pärnumaa fotofestival kutsus fotograafe keskenduma pausile. Järjest kiirenevad maailmas on igal inimesel vaja leida hetk, millal hingata sisse ja välja ja võtta üks paus. Paus võib olla otseselt hetk puhkusest kuid sügavamalt võib see olla ka enesereflektsioon, minimalism, tunnete korrastamine – mis iganes pausina tundub.

Näitusel osalevad: Aiki Järviste, Aiver Oja, Andres Adamson, Andreas Härm, Carolina Kukk, Danel Rinaldo, Eimar Kull, Elin Hein, Haide Rannakivi, Iivi Ilja, Ingrid Liiv, Ingrid Weigel, Irene Õmblus, Ivar Mägi, Janek Rivimets, Kaisu Karu, Karlo Seppmann, Karmen Kärg-Randma, Valdur Maibach, Leles Luhse, Liisa Nuut, Liivi Pihlasalu, Luule Põder, Marko Toomast, Markus Laanisto, Ülle Raidma, Margit Jaanson, Rasmus Ilves, Reena Ailt-Tamm, Rein Jänes, Signe Leht, Sirli Kirst, Tiina Annamaa.


Üritus on leitav siit: https://www.facebook.com/ParnuFotoFestival

Teater Endla galerii

Silver Vahtre isikunäitus „Elu tuba”

1.03-1.04.2023

Endla Teatrigalerii Sammassaal

Kolmapäeval, 1. märtsil kell 16.45 avatakse Endla Teatrigalerii Sammassaalis Silver Vahtre isikunäitus „Elu tuba”.

Silver Vahtre näitus „Elu tuba” Endla Sammassaalis hõlmab tervikuna sarja „Elu tuba”, millele lisaks saab näha kahte triptühhonit „Iseolemine” ja „Nähtamatu ruum”.

Disaineriharidusega Silver Vahtre tuli meie kunstiellu 1970ndate lõpus fotokollaažidega, olid need siis vormistatud graafiliste lehtede või plakatina. Nii neis kui ka “Elu toa” seerias käsitleb ta omal ajal päevakajalisi teemasid eelkõige ruumi, selle mõju tähenduse kaudu.

Silver Vahtre teoste maailm on asetatud piiritletud ruumi, olgu see siis arhitektuuri, teatrilava või isegi kodu mõttes. Ruumilisust on ta ise rõhutanud ka väljapanekute pealkirjades nagu näiteks „Nähtamatu ruum” (koos Ignar Fjukiga Tallinna Linnagaleriis 2010. aastal) või „Tantsud arhitektuuriga” (psühhedeelne interaktsioon Tallinna Kunstihoones 2014. aastal koos Tüüri ja Fjukiga) või praegune „Elu tuba”. Kuid ruumiline piiritletus on vägagi tinglik, sest ka kõige isiklikumasse ruumi on ta tekitanud infoküllase kiiksuga maailma, selle kirju tegelaskond koos neid ümbritseva asjade maailmaga viib vaataja korraga minevikku ja olevikku, neis võib hoomata isegi vihjeid tuleviku kohta.

Üritus on leitav siit: https://fb.me/e/2pkECkI4X

Uue Kunsti Muuseum SA

Piilurgalerii

Danel Rinaldo
“Asbestoscapes Silmale nähtamatu ILU.”
1.03-31.03.2023
Piilurgalerii
Suur-Posti 2/1, Pärnu
Avatud 24h

„Asbestoscapes Silmale nähtamatu ILU.“ Danel Rinaldo 2022-2023
Geoloogilises mõttes kuuluvad asbestide hulka kuus looduses küllaltki tavalist kiudjat silikaatset mineraali – keerdjate kiududega krüsotiil e krüsotüül ning nõeljate kiududega amosiit, krokidoliit, tremoliit, aktinoliit ja antofülliit.
Silmale nähatamatut, tervist ohustavat kiudu, mis sisaldub kasutuskeelueelsetes ehitusmaterjalides, märkame tänapäevalgi pea igal sammul. „Vana hea“ eterniit on üks silmatorkavamaid, kui silmad lahti ringi patseerida. Peamiselt elamu ja abihoonete katustel, puukuuride ning aitade seinte najal, metsa all muu ehitusprahi seas – samblakihi all. Lapsepõlvest meenuvad eterniiditükkidega plaasterdatud augulised külavaheteed. Kruusatolmu köhime kopsust välja, kuid asbest jääb.

Üritus on leitav siin: https://fb.me/e/12E1aMifx