PÄRNU FOTOFEST

Selleaastane Pärnumaa fotofestival kutsub fotograafe keskenduma pausile. Järjest kiirenevad maailmas on igal inimesel vaja leida hetk, millal hingata sisse ja välja ja võtta üks paus. Paus võib olla otseselt hetk puhkusest kuid sügavamalt võib see olla ka enesereflektsioon, minimalism, tunnete korrastamine – mis iganes pausina tundub!

Pärnu Fotofest on iga-aastane festival, mis kätkeb endas kureeritud näitust Pärnu Linnagalerii Raekoja majas ja temaatilist näitust Kunstnike Majas. Lisaks leiab samal ajal aset Pärnumaa foto, kuhu on kaasatud kõik maakonnas tegutsevad fotograafid ja nende looming. Eelpool mainitud näitustega ühinevad ka erinevad satelliitnäitused nt Pärnu Muuseumis ja Piilurgaleriis. Projekti eesmärgiks on tutvustada fotograafiakunsti läbi mitmete erinevate näituste ja tuua kokku sel alal tegutsevad kunstnikud.


FOTOFESTIVALI PROGRAMM

Täpsustamisel.


FOTOFESTIVALI NÄITUS “IGATSUS”

Näitus “Igatsus“ toob vaatajateni ilu portreefotos ja -videos, selle klassikalises mõttes. Tänavuse fotofestivali kandev teema on „pAUS“, millest tulenevalt kutsume näituse külastajaid mõtlema ilu, tunnete ja sentimentaalsuse üle, võttes pausi ümbritsevast ja järjest kaasajastumast ilu arusaamast. 

Näitusel on esindatud Eesti noorema generatsiooni fotograafid, läbi kelle maailmatunnetuse mõtestatakse lahti klassikaline ilu ja sentimentaalsus, igaüks omas võtmes. Nende hulka kuuluvad: Julia Astok, Luisa Greta Vilo, Tuule-Mari Kaarna, Margaret Mäses, Renee Altrov ja Joosep Kivimäe. 

Näituse kuraator: Eva Kram


PÄRNUMAA FOTO

Ootame põnevaid tabamusi ja ka fotolavastusi näitusele PÄRNUMAA FOTO 2023, mis mahuksid Pärnu FotoFest 2023 pealkirja alla „pAUS”.

PÄRNUMAA FOTO 2023 on fotosündmus ja näitus Pärnumaal tegutsevatele fotograafidele.

Pärnumaa Foto näitus toimub 1. – 30. märts Pärnu Keskraamatukogu 1. korruse perioodikasaalis. Näituse ajal on võimalik külastajatel valida oma lemmik foto. Parimad fotod saavad ajakirja „Positiiv“ preemiad.

Fotod prinditakse 75×75 cm VISCOM plaadist planšettidele. Fotograafidelt ootame fotode faile JPG või TIF formaadis, CMYK värvimudelis ja pikema külje pilditihedus peaks olema vähemalt 3000 pixels

Faili nimi peab sisaldama autori nime ja teose pealkirja. (näiteks: Juhan_Saar_Tähevalgel)

Ühelt autorilt ootame kuni 3 faili e-posti aadressile: fotofest.parnu@gmail.com .

Failid palume saata alates 18. jaanuar kuni 8. veebruar 2023 lingina. Soovitame kasutada WeTransfer keskkonda, mis on lihtne ja kasutajasõbralik ning teavitab Teid failide kohalejõudmisest.


FOTOFESTIVALI SATELLIIDID

Pärnu Keskraamatukogu

Teater Endla galerii

Uue Kunsti Muuseum SA