PÄRNU KUNSTI AASTANÄITUS 2016

30.11.2016 – 16.01.2017 Pärnu Linnagaleriis, Uus tn 4 Pärnu Kunsti Aastanäitrus.
Pärnu kunstnike aastanäitus on ülevaade Pärnus tegutsevate kunstnike uudisloomingust, mis on toodud publiku ette oma traditsioonides ja eripäras.
Näitusel osalevad juba teada-tuntud kunstnike kõrval ka uued tulijad. Tänavusel näitusel  saab näha 33 kunstniku loomingut, eksponeeritud on üle 70 teose.

Näitusel osalevad:
Urmas Bereczki, Douglas Ints, billeneeve, Al Paldrok, Taje Tross, Mati Luhtjärv, Andrus Joonas, Peeter Somelar, Marko Toomast, Liivi Pihlasalu, Mutt, Vello Paluoja, Malle Heinonen, Renè Toots, Aleksei Jastrebov, Ella Žuliene. Kaido Kullamaa, Tiina Ojaste, Svetlana Markina, Ly Saat, Mare Säkk, Selma Juurikas, Ülle Raidma, Elisabeth Teinburg, Tõiv Jõul, Katrin Kobolt, Lea Kuusk, Jan Leo Grau, Pusa, Marju Lorentson, Heli Tambur, Riin Kaljurand, Alar Raudoja.

aan_0028-2 aan_0003-2 aan_0014-2 aan_0019-2 aan_0018-2 aan_0005-3 aan_0015-2 aan_0024-2 aan_0041-2 aan_0037-2 aan_0048-2 aan_0040-2 aan_0012-2 aan_0039-2aan_0010-2 aan_0030-2

MEEDIA: “Pärnu kunsti aastanäitus rõõmustab järelkasvuga” Pärnu Postimees 2. detsember 2016 Anu Jürisson kultuuritoimetaja

Üleeile õhtul Pärnu linnagaleriis raekojas avatud Pärnu kunsti aastanäitusel on väljas üle 70 teose 34 autorilt. Eakaim osaleja on 90aastane vanameister Leili Voll ja kõige noorem Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi abiturient Elisabeth Teinburg, kes osaleb näitusel esimest korda.

Voll on tavaliselt aastanäitusele toonud mõne oma värske ja alati silmapaistva graafilise töö, tänavu üllatab ta vaatajat hoopis aktimaaliga.

Kui mõne aasta eest kurtis Pärnu linnagalerii juhataja Alar Raudoja, et aastanäitus kipub jääma senise raudvara õlule ja järelkasvu peaaegu pole, on viimased aastad tema sõnutsi olnud väga rõõmustavad: alati on keegi uus ja noor üllatanud. Ta nentis, et kui Teinburg oma kunstnikutee alguses poleks, võiks tema digitrükis graafilisi töid suisa professionaalseteks nimetada.

Audru vallas elav ja Pärnus koolis käiv Teinburg lausus, et kunstikoolis ta käinud pole, kuid teda aitab ja juhendab kodus isa Jüri, kellel kunstikooli paber taskus olemas. Isa aitas tal tööd ka vormistada. Tõsisemalt on neiu kunstiga tegelnud viimased kolm–neli aastat.

“Alguses joonistasin paberile, nüüd olen läinud graafikalaua peale üle, nii et pilt läheb otse arvutisse. See annab rohkem võimalusi, on mugavam midagi ära kustutada või teise värvi panna,” põhjendas ta.

Teinburg ei ole veel otsustanud, mida tuleval aastal edasi õppima minna, kuid arvab, et valik kisub pigem kunsti poole. “Mulle istub põhiliselt graafika, eriline maalija ma ei ole,” arvas ta.

Samuti on Pärnu kunsti aastanäitusele oma miniskulptuurid esimest korda välja toonud Urmas Bereczki, kes varem on osalenud uue kunsti muuseumi väljapanekutel.

“34 autorit on üllatavalt suur arv,” rõõmustas Raudoja.

Linnagalerii juhataja tõdes, et Pärnu kunsti aastanäitusel osalevad kunstnikud ei ela kõik Pärnus, neid on kogu maakonnast ja oodatud on kõik ümberkaudsed tegijad. Määrav ei ole elukoht, vaid tunne, et ollakse Pärnuga seotud.