PÄRNU KUNSTI AASTANÄITUS

Aastanäitus kajastab tervet Pärnu kunstiruumi paremikku, teosed mis leiavad teekonna seintele on läbi teinud tiheda sõela. Näitusele esitati 65 kunstniku poolt loodud 142 teost, mille seast valiti välja 55 kunstnikku poolt loodud 93 teost.

Pärnu kunsti AASTANÄITUS 2023
Näituse kujundaja: Eveli Varik

08.11-30.12.2023
Pärnu Linnagalerii Raekoda
Uus 4, Pärnu

Olete oodatud näituse avamisele kolmapäeval, 8. novembril kell 17!

Kolmapäeval, 8. novembril avatakse Pärnu Linnagaleriis juba traditsiooniks saanud Pärnu kunsti aastanäitus. Nii nagu tavaks on saanud koosneb väljapanek Pärnu ja Pärnumaaga seotud kunstnike ja harrastuskunstnike uuemast loomingust.  Aastanäitus on Pärnu kunstiruumis arendav ja inspireeriv näituse formaat, kus mõõtu võtavad professionaalsed kunstnikud ja harrastajad.

Kui siiani on näitust kujundatud püüdes kõik osaleda soovijad galeriisse ära mahutada, siis eelmisel aastal kohale saabunud tööde hulk näitas, et sellisel moel enam toimida ei ole võimalik, teosed lihtsalt ei mahu ära.

Sellega seosnevalt kutsuti näitusetööde valikut ja kujundust teostama kunstnik-kujundaja Eveli Varik.

„Näituse kujunduse teostus on keerukam, sest harrastajate ja profikunstnike teosed on tihti väga erinevad nii oma teemade käsitluselt kui formaadilt. Ometi hindan ma kujundajanse sellist näituse formaati kõrgelt, kuna see annab kunstimaastikul tegutsevale inimesele võimaluse ennast selles kontekstis positsioneerida.

Näitus vastab küsimusele – kuhu ma kuulun? Kas ma olen juba piisavalt hea? Kuhu areneda? Millised teemad mind huvitavad?“  Eveli Varik

Aastanäitus kajastab tervet Pärnu kunstiruumi paremikku, teosed mis leiavad teekonna seintele on läbi teinud tiheda sõela. Näitusele esitati 65 kunstniku poolt loodud 142 teost, mille seast valiti välja 55 kunstnikku poolt loodud 93 teost.

Näituse kujundaja Eveli Varik teeb näitusel kaks ringkäiku kunstnikele ja külastajatele, kus räägib lähemalt kunstinäituse kujundamisest ja teoste valikust:

Reedel, 24.11 kell 17-18

Laupäeval, 25.11 kell 12-13

Näitusel osalevad kunstnikud:

Marko Toomast, Ella Zuliene, Anita Luik, Ene Kees, Alar Raudoja, Morsk, Tatjana Mägi, Ljudmila Swarczewskaja, Tiiu Lehiste, Lea Eamets, Ly Saat, Marju Lorentson, Tiina Erala, Toomas Jasmin, Mati Luhtjärv, Svetlana Markina, Terje Võrk, Liivi Leppik, Kaido Kullamaa, Mari-Helen Vili, Elvo Grimm, Billeneeve, Janno Bergmann, Indrek Mikk, Kristel Kallau, Al Paldrok, Taje Paldrok, Alari Allikas, Marion Saarik, Rain Saarik, Pusa, Piret Hunt, Olga Belash Harasjova, Malle Heinonen, Jevgenia Dudin, Reet Palu-Killing, Irina Teesalu, Reimo Padul, Grete-Liisa Sihver, Liis Koger, Van der Blut, Ülle Raidma, Kadri Rebane, Heli Tambur, Melian Haavandi, Helena Tääker, Siram, Tiina Ojaste, Ljudmilla Ljulko, Haide Rannakivi, Andres Adamson, Eveli Varik, Jan Grau ja Andres Sütevaka

Näitus jääb avatuks kuni 30. detsembrini 2023.