Pärnu Kunstiklubi “Fantaasia/Abstraktsioon”

Pärnu Kunstiklubi näitusel “Fantaasia/Abstraktsioon” saab näha 16 klubi liikme abstraktsemat laadi maale. Maalid on sündinud värvi- ja vormikatsetuste ning fantaasialennu tulemusena.

Pärnu Kunstilubi
“Fantaasia/Abstraktsioon”
Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja
Nikolai 27, Pärnu
20.12.2023-13.01.2024

Kolmapäeval, 20. detsembril kell 17 avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas Pärnu Kunstiklubi näitus “Fantaasia/Abstraktsioon”. Olete oodatud näituse avamisele!

Pärnu Kunstiklubi näitusel “Fantaasia/Abstraktsioon” saab näha 16 klubi liikme abstraktsemat laadi maale. Maalid on sündinud värvi- ja vormikatsetuste ning fantaasialennu tulemusena. Mitmed klubi liikmed on sellele näitusele teoseid luues astunud välja oma tavapärasest maalimisviisist ja teemadest ning katsetanud uut, avatud meeltega lähenemist, et jõuda uuele tasandile.

Pärnu Kunstiklubi tekkis 46 aastat tagasi kultuurimaja kunstiringi baasil ja on senini ühendanud Pärnu ja Pärnumaa loomeinimesi pakkudes ühistegevuse võimalusi ja väljundit oma kunstiloomingu esitlemiseks laiemale publikule. Klubi käsutuses on ateljeeruum Pärnu Kunstnike Majas, kus kunstnikud käivad koos joonistamas-maalimas ja kus toimuvad igakuised klubi koosolekud. Igal suvel toimub klubi maalilaager. Klubi korraldab juba algusaastatest peale vähemalt kaks korda aastast oma näitusi ja osaleb aktiivselt Pärnu kunsti aastanäitustel. Paljud klubi liikmed esinevad järjekindlalt oma personaalnäitustega Pärnu erinevates näitusepaikades.

Näitusel osalevad: Tiina Erala (klubi president), Ly Saat (juhatuse liige), Karin Tennisson (juhatuse liige), Marju Lorentson, Tiina Niin, Ella Zulijene, Malle Heinonen, Ervin Raud, Aili Mets, Svetlana Markina, Mare Säkk, Lea Kalde, Ülle Raidma, Grete-Liisa Sihver, Lea Eamets, ja Olga Belash-Karasjova.

Näitus jääb avatuks kuni 13. jaanuarini 2024.

Lisainfo: www.linnagalerii.ee