Pärnu kunstiklubi JUUBEL

15.12.2021 – 22.01.2022 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27.

Olete oodatud näituse avamisele kolmapäeval, 15. detsembril kell 17!

Kolmapäeval, 15. detsembril avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas Pärnu kunstiklubi näitus “Juubel”. Näituse sisustavat 17 omanäolist kunstnikku, kes tegutsevad Pärnu kunstiklubis.
Klubi on Pärnu ja Pärnumaa kunstnikke loominguliseks sõpruskonnaks koondanud juba 45 aastat pakkudes võimalust ühisteks suvisteks maalilaagriteks ja teemanäitusteks.

Kui 5 aastat tagasi vaadati tagasi Retrospektiivi-nimelise näitusega, kus sai näha ka varasemalt klubisse kuulunud kunstnike töid, siis 45. juubeli näitus keskendub tänasele päevale ja praegu klubis aktiivselt tegutsevate kunstnike maaliloomingule.

Õnneks ei sega piirangute aeg meie kunstnikke eriti, sest tavaliselt maalib ju inimene ikka üksi oma koduseinte vahel. Seda suurem on ootusärevus, kui saad oma tööd publiku ette tuua ja galeriiseinale riputada heade sõprade piltide kõrvale, kus need mitmehäälseks ansambliks kokku kõlama hakkavad.

Juubelinäitus on hea tõestus popile fraasile “Erinevus rikastab”, sest üksteise loomingulisest arengust saavad klubi kunstnikud inspiratsiooni ja maalimisindu, et sünniks mitmetahuline ja värvikas näitus.