PÄRNUMAA FOTO 2017

25.01 – 16.02.2018 Pärnu Linnagalerii, Uus tn 4.
Järjekordne näitus PÄRNUMAA FOTO 2017 koondab parimad fotohetked mööduvast aastast pealkirja all „Vaikus“.
Vaikus – vaikust võib lahti mõtestada mitmel erineva moel, see võib olla hetk enne midagi suurt või hetk peale seda, mõttepaus, tasandik või sirge joon. Fotol ei ole kuuldavat heli, kuigi on jäädvustatud heli mille katkestab kaamera katiku plõks.
Näitus PÄRNUMAA FOTO 2017 kannab järjekorranumbrit 13. Nätusel on eksponeeritud 2017 aastal Pärnu ja Pärnumaaga seotud inimeste poolt valminud fotod. Näha saab nii professionaalide kui harrastajate poolt valminud põnevat uudisloomingut.

Rahvusvahelise žürii preemiad: Karmen Kärg, Ülo Soomets, Marko Toomast.

Näitusel osalevad 38 autorit, kelle esitatud 86 fotost valiti näitusele 60.
Näitusel osalevad: Ardi Truija, Rein Holtsmann, Karmen Kärg, Valdur Maibach, Aiver Oja, Aiki Järviste, Tiiu Sindonen,Virge Buravkov, Margit Jaanson, Mati Luhtjärv, Marko Toomast, Andreas Härm, Liivi Pihlasalu, Evald Kukk, Aila Feofanov, Rein Jänes, Ants Vahtra, Silvia Saard, Kristin Nikolai, Ülo Soomets, Eimar Kull, Irene Õmblus, Ulli Kõrge-Ottender, Tõiv Jõul, Danel Rinaldo, Priit Arens, Kaja Kadakas, Jaanus Saar, Heli Tambur, Veiko Kallas, Mati Tambur, Aino Valt, Margus Valt, Vaiko Edur, Andres Adamson, Haide Rannakivi, Rein R Seppius, Taje Tross.

MEEDIA:  Galerii: avati aastanäitus “Pärnumaa foto”, “Pärnu Postimees” Anu Jürisson
kultuuritoimetaja

Täna õhtul avatud 38 professionaalse ja harrastuspiltniku näitus.

Udu seest paistev valge Tori kirik ja üks väike vanamees selle kõrval toovad mõtlemata esimesena huulile sõna “vaikus”. Just selline, minimalistlikult lummav ja kõnekas on täna õhtul avatud 38 professionaalse ja harrastuspiltniku näituse “Pärnumaa foto” üks tänavusi võidutöid.Kirjeldatud mõjusa tabamuse eest otsustas rahvusvaheline lätlaste-leedukate osalusega žürii anda ühe peaauhinna Tori piltnikule Ülo Soometsale. Kuna kolme autorit ei suudetud paremusjärjestusse panna, anti seekord välja mitu võrdväärset auhinda: peale Soometsa tunnustas žürii veel Karmen Kärje teost, millel kirikupingi serval istuv poiss, ja Marko Toomasti müstiliselt vaikse mere jäädvustust.

Samuti äratasid tähelepanu Andres Adamsoni vaikivad maastikud, Danel Rinaldo emotsiooni väljendavad teosed ja Taje Trossi mustvalge loodusmotiiv tütarlapsega.

“Näitus sai kahtlemata vahva, sest on nii palju autoreid, aga enamasti domineerib piltidel loodus ja maastik ning inimesi on vaikuses suhteliselt vähe kujutatud. Pigem on vaikelu või natüürmordid,” võttis linnagalerii juhataja Alar Raudoja kokku.

Vaikusest inspireeritud piltidel domineerib tänavu mustvalge koloratuur ja selle taustal tuleb värviline vähemus omamoodi esile, tekitades huvitava kontrasti.

 

 

Kõik FOTOFEST näitused avanevad vaatajatele 25. jaanuaril 2018.
Kell 16.00
PÄRNUMAA FOTO 2017 „VAIKUS“
Pärnu Linnagalerii
RAEKODA, Uus 4
25. 01 – 23. 02. 2018
Kell 16.45
„Uudishimu”
Pärnu Kunstikooli fotograafiaõpilaste näitus,  juhendaja: Andres Adamson
Endla Teatrigalerii Küüni galreii
Keskväljak 1, Pärnu
Kell 17.00
F8/7
Endla Teatrigalerii
13. 01-31. 01. 2018
Kell 17.30
„B3“ Andrius Repsys, Šiauliai (Leedu), Dzintra Zvagina, Jelgava (Läti).
Pärnu Keskraamatukogu
Akadeemia 3, Pärnu
25. 01-23.02. 2018
Kell 18.00
“Viva la Cuba”
Pärnu Linnagalerii
KUNSTNIKE MAJA GALERII
Nikolai 27
25. 01-23. 02. 2018