PEERUST LÜHTRINI JA TAGASI? Vuhti Maja / Inimesed Vaatavad Merele

11.12.2013 – 05.01.2014 Pärnu Linnagaleriis, Uus tn. 4

Käesolev näitus on kahe tasakaalustatud tootearendusega tegeleva kollektiivi esimene ühisprojekt, mille ühisosa peitub autorite sõnul kolmes küsimuses: „Kas teha?“, „Kuidas teha?“ ja „Kellele teha?“ – seejuures ei jää ka puudutamata küsimus „Kellele me oma tegevusega paratamatult midagi teeme?“

Vuhti Maja asub Pärnus ning on seega pärnakatele rohkem tuttav. Tänavu 10. sünnipäeva pidava galerii loojateks on Annely Raev, Ann Roosilehet, Beata Peep ja Vahva Rätsep. Valmistatakse jätkusuutlikku kodudisaini- mööblist kardinate ja kruusideni välja.

Inimesed Vaatavad Merele on kollektiiv, mille liikmed Margit Mikk, Indrek Mikk, Villu Plink ja Kristjan Sisa on aastaid väärtustanud metalli ja klaasi ning valmistanud neist lampe, valgusteid ja teisi tarvilikke objekte. Täna otsitakse läbi kõikvõimalike tegemiste teed ökoloogilisema ning vastutustundlikuma maailma poole.

„Võimalik, et taaskasutus läbi nostalgia, retrohõngu ja suurema adekvaatsustaju loob kohanemisvõimelisema ja ideoloogilise puhastumisega tervema maailmapildi.
Leiame, et rentaablus kui selline ei saa olla eesmärk. Samuti ei piisa kuivadest seadustest. Ei saa olla aktiivne kuid viljatu.

Tuleb vajaduspõhiselt eksperimenteerida!“

Tänaste loojate vahendite hulka kuuluvad näiteks osta.ee-st saadud äraviskamisele (huvitav termin, kas pole?) mõeldud diivanid, traditsioonilised lõuendid ja värv, plekk, metallvardad jne.

„Loodame, et näitusekülastaja seisatub, süveneb ning soostub tulema meiega ühisesse tulevikku, mis seab inimese otsustele suurema kaalu kui seni.“