PRINTS GONE VIBE ESTONIA. Cannonball Press (USA)

12. jaanuar – 10. veebruar 2008 Pärnu Kunsithallis
New York´i grupi Cannonball Press näitus “PRINTS GONE VIBE ESTONIA / 3-way Print Melee”

Näitusel osalevad:Martin Mazorra, Mike Houston, Dennis McNett, David Rees, Gracia Therber, Sean Star Wars, Bill McRight, Maya Hayuk, Becky Durham, Dennis McNett, Jay Norton, Damara, Claudio Orso, Brandan Gardner, Joseph Velasques, Marwin Begaye, John Bartlett, Jose Stauber, Lump Lipshitz, Joey Garfield, Aiyana Udesen, Alice Helander”

PRINTS GONE WILD – ALIVE karjusid novembrikuised plangud New Yorgis Williamsburgis, kui kiskusime seintekaupa maha tänavapostrite lahmakaid, importimaks neid IN Graafikale. CANNONBALL PRESS PROUDLY PRESENTS – THE NATIONS – MOST EXOTIC MANAGERIE? OF GRAPHIC ARTISTS. Iga lause nagu sula kulda trükikunsti veskile. Hirmsasti hakkas huvitama. Kännonpall press ja mis prindid seal brutaliseeruvad, ELUS? Tegelikult on need ju ainult paar sõnaühendit, mis annavad selle illusiooni, algatavad revolutsiooni.Miks eesti graafik uhkelt rind õieli ei KUULUTA ega UHKELT PRESENTEERI, miks nukerdab ta kuskil nurga taga, hõbenõel revääril? Graafika on surnud, graafika ajad on möödas, vinguvad Maarjamaal nii asjaosalised kui kiibitsejad – kuraatorid ei armasta graafikat, kriitikud ei kirjuta, ärimehed ei osta – sisuline kokkuvõte läbi aastate kestnud graafikaalastest paneeldiskussioonidest. Ja metsa ka see graafika – kunst on kriteerium, graafika ei ole iseenesest mingi väärtus, tehnika tühipõhine, nagu keevitamine.Vähem peaks mõtlema äraelamisele, näpujälgedele klaasil, oma tööpäeva kroonidesse konverteerimisele, paberi hinnale ja plaadi maksumusele, transpordiraskustele ja presidendi vastuvõtule. PRINTS GONE WILD – nende sõnade väljakuulutamiseks on vaja elada elu pulsil, viibida protsessis, uskuda iseenese tegevusse.

Nüüd on need mehed Eestis ja IN GRAAFIKAL – Cannonball Press presents: Martin Mazorra, Mike Houston, Dennis McNett. LETS GET WILD!”Anonymous Boh, näituse kuraator