RÄÄGI MINUGA / TALK TO ME. Kåre Holgersoni installatsioonid ja graafika

31.05-23.06.2012 Pärnu Linnagalerii, Kunstnike Maja (Nikolai 27)

Rootsi kunstnik Kåre Holgerson külastas esimest korda Pärnut, osaledes Rahvusvaheliste Hansapäevade 2010 näitusel HANSAreisiKOHVER. Seekord jääb ta Pärnu Kunstnike Majja kuuks ajaks loomingulisse residentuuri.

Ise tutuvustab ta end nii:

Oma kunstipraktikas on Kåre Holgerson töötanud peamiselt graafika, installatsiooni ja performantsiga, millest on ajajooksul moodustunud kunstiline tervikkehand. Tööd nimedega PIIRIL ja EKSIIL on seda protsessi transformeerinud, andnud uusi tähendusi ja kontekstierisusi.

Installatsiooniga MUSTRID Kalmari Kunstimuuseumis 2012. a pani Holgerson aluse uueele teemale oma kunsitpraktikas, millest me oleme näinud ainult algust (Pärnus näitab Kåre Holgerson täiesti uut installatsiooni, RÄÄGI MINUGA, mis kõneleb kommunikatsioonist mineviku, oleviku ja tulevikuga. Näitusel on ka graafikat aastatest 2007 kuni tänaseni, mis seostuvad installatsiooniga.

Kåre Holgerson on kunstnik ja töötab kunstiõpetajana, ta on õppinud kunsti varastel 80ndatel, elab ja töötab Kalmari regioonis Rootsis. Ta oli juhtiv jõud Kulturmagasineti asutamisel Bergkvaras, mis on regionaalse kunstielu sõlmpunktiks

www.holgerson.se