Rait Pärg “Sümbioos”

Rait Pärg

“SÜMBIOOS”

Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja

14.12.2022-7.01.2023

Kolmapäeval, 14. detsembril kell 17 avatakse Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas Rait Pärja isikunäitus “Sümbioos”, olete oodatud näituse avamisele!

Rait Pärja kunstnikutee on olnud erakordselt põnev ja viljakas. Pärnakatele on ta eelkõige tuntud Raimond Valgre ja Valgerannas asuva armastuse ausamba autorina.Tegu on väga loomingulise kunstnikuga, kellele ei ole kunagi meeldinud kinni jääda traditsioonistesse materjalidesse, lisaks kivile, pronksile ja betoonile on ta loonud skulptuure lumest, jääst, liivast, vahast ja isegi prügist.Rait Pärg on olnud paljude skulptuuriga seotud festivalide ja ürituste mootor. Ta on osalenud arvukatel jää ja liivaskulptuuride festivalidel nii Eestis kui ka mujal maailmas sh. Soomes, Lätis, Sveitsis, Rootsis ja Taanis.Tema loodud on Rannapargi skulptuuride allee ja ta on hoolt kandnud selle eest, et kõik Pärnu linna skulptuurid oleksid puhtad ja hoitud. Oma 50-ndaks juubeliks kutsus tegus kunstnik inimesed randa liivast mereelukaid vormima.

Tema teostatud on nt. Kanali tänaval asuv mälestusmärk Eesti kroonile ja Vallikraavi ääres asuv mälestusmärk surnud kaladele, Rääma kooli vilistlaste pink, Jakobsoni pargi keeruga pingid ja Pärnu linnapilti kaunistavad teokarbikujulised tänavatõkked. Lisaks skulptuuride loomisele on Pärg olnud ka tegus maalikunstnik ning töötanud kunstiõpetajana mitmes Pärnu koolis.

“Sümbioosi” põhimaterjaliks on naturaalne puu.
“Minu ateljee ees on lepistik, mis on andnud mulle inspiratsiooni. Sealt olen korjanud ka enamiku näituse tarbeks läinud puitmaterjalist. Vanad, kuivanud mahalangenud puuoksad olen näituse tööde tegemiseks ära kasutanud. Puidule lisaks olen kasutatud ka kaasaegsemaid materjale nagu näiteks plastik. Erinevaid materjale omavahel kombineeride jõudsingi sõnapaarini “puu ja muu” ehk sümbioosi. Suurem osa minu skulptuure on seotud inimesega. Mõned näitusel eksponeeritud teosed on pärit varasemast ajast aga enamus näevad galeriivalgust esimest korda. Näitusega tähistan ühtlasi 30- aasta möödumist oma esimesest personaalnäitusest, mis toimus Pärnu Koduloomuuseumis.” Rait Pärg

Näitus jääb avatuks kuni 7. Jaanuarini 2023.