RESEARCH OF REALITY. NonGrata grupinäitus

Pärnu Linnagaleriis (Kontserdimajas, Aida tn 4) festivali In Graafika + Pärnu Nüüdismuusika Päevad 2008 raames alates 12. jaanuar 2008 NONGRATA grupi näitus “Research of Reality”.

Osalevad: Anonymous Boh, Jan Berg, Funky Chicken, Siram, Wallfucker.

“`NG lecture series´ ja performance´te käigus valminud graafilised joonised, skeemid ja diagrammid. Performance. Meedium, mis kasutab kõigi traditsiooniliste ja igivanade kunstivormide vahendeid ja võimalusi. Maal, skulptuur, graafika jne. Vereloik valgel põrandal täiusliku maalina. Sitt nurgas ideaalse skulptuurina.
Performance on üldiselt füüsiliselt kaduv. Ma ei räägi siin emotsionaalsest laengust tegijatele ja vaatajatele. Erinevalt maalist ja graafilisest lehest, mis võivad säilida aastatuhandeid.
Performance kui ainukordne sündmus, mida taastada enam ei saa. Küll on aga võimalik eksponeerida neid maale, skulptuure ja graafikat, mis on selle tegevuse käigus tekkinud. See võimaldab ka hiljem, pärast actionit, vaatajatel saada aimu, millest jutt käis.
Näitusele tuleb 8 koolitahvlit, millele on kantud NG performance`te käigus valminud graafilised joonised, skeemid ja diagrammid. Mis originaalkujul olid või on kusagil maailma erinevates paikades laiali. Kusagil ülikooli loenguruumi tahvlil, mõne galerii seinal või suurlinna tänavakividel.”
Wallfucker / Näituse kujundaja

Näitus jääb avatuks kuni 09.02.2008. Samas on Kontserdimaja III korrusel endiselt avatud Peeter Alliku hiigelgraafika näitus “Uue õnne algus. Transparahüponostika ja tervendavad pildid”.