TAGASI KOJU… Pärnust pärit kunstnike ühisnäitus

01.07-10. 09.2011 Pärnu Linnagalerii Raekojas (Uus tn 4)

Näitusel esinevad kunstnikud, kes on Pärnust pärit, kuid elavad ja töötavad praegu mujal, peamiselt Tallinnas. Tegemist on kuraatori subjektiivse valikuga, neid kunstnikke, kelle sünnikohaks on märgitud Pärnu on mõistagi veel. Pärnu Raekojas saavad kokku erinevad põlvkonnad ja maailmanägemised, vaataja rolliks jääb mõistatada, kas siin on ka mingeid Pärnust põlvnemisest tulenevaid mentaalseid ühisjooni.

KAAREL KURISMAA (s. 1939) pakub nii silma- kui kõrvarõõmu isemängiva trummikomplekti näol, mis laseb end nimetada hästi prepareeritud äratuskellaks.
MALLE LEIS (s. 1940) paneb välja temale tunnuslikud mustal taustal detailirohked maalid, osad on ootuspäraselt florateemalised, teised üllatuslikult tehnoloogiast inspireeritud. Lisaks vana hea autoportree ANK ’64 popi vaimus.
MAIU RÕÕMUS (s. 1952) on loonud spetsiaalselt selle näituse tarbeks joonistustest ja dokumentatsioonist seeria, mis heidab valgust tema lapsepõlvemälestustele Pärnus Rüütli tänaval.
MARI KURISMAA (s. 1956) esitab maale 1990.-00. aastatest, mis käsitlevad urbanistlikku ruumi kui lähtepunkti abstraktsele esteetikale.
MARCO LAIMRE (s. 1968) ajab taas oma personaalse kartograafia rida, Eestis seni esitamata maalidel saab näha tema 6-aastase Pärnu poisi visiooni maailma geograafiast ning märksa hilisemat evakuatsiooniplaani provintsist metropolidesse.
ELIN KARD (s. 1972) on välja toonud depresiiv-poliitilise maaliseeria. Hiiglaslikud lõuendid räägivad elust, surmast ja sõnavabadusest.
FLO KASEARU (s. 1985) näitab lamenukk-mängufilmi Best Before is Over, mis jutustab masuaegse Pärnu pisipoe seiklusrikkast argipäevast.

Kuraator Mari Kartau