THE OVERFLOWING EFFECT OF STAYING UNSET. Liis Kogeri maalid

8. 01.- 25. 01. 2014 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majas (Nikolai 27)
“THE OVERFLOWING EFFECT OF STAYING UNSET” on autori esimene suuremahulisem isikunäitus kodulinnas Pärnus. Näitusel eksponeeritud teosed on valminud viimase aasta jooksul.

Pärnu Linnagaleriis näeb abstraktseid maale, mida võib vaadelda kui mõtterände vabaduse ja vastuolude üle, ideede rahutut ahelat, kus meel pole vähem väärtuslik kui mõtted. Kulg ise on genereeriv nähtus, mis siseneb vaatajasse ikka ja jälle läbi igipõliste muutumiste ja täienemiste.

Liis Koger (sündinud 1989) on lõpetanud maalikunsti eriala Tartu Ülikoolis. Isikunäitused on leidnud aset Roomas, Milaanos, Šveitsis, Eestis Haus Galeriis, Saaremaa muuseumis, Võru Linnagaleriis, Eesti Rahvusraamatukogus jm. Ühisnäitustel Pärnus on olnud võimalik tema töid näha Uue Kunsti Muuseumis (“Anna uus elu”, märts 2013; Eesti maalikunstnike uudislooming, märts 2013).

„Maalide mitmekihilisus ja -tähenduslikkus annavad kunstniku isiklikule maailmale psühholoogilise mõõtme. Seejuures on kunstnik jäänud delikaatseks: vaataja saab tema maalidega suhestuda oma tunnete kaudu. „See on see, mis teeb poeesiast poeesia ja kunstist kunsti. Kõigest ei tohigi otse kõneleda,” märgib kunstnik.“ Kadri Asmer, Sirp, 20.06.2013