Tiina Saidla MÄNGU ILU

6. – 30.11.2019 Pärnu Linnagalerii Kunstnike maja galerii, Nikolai 27.

Olete oodatud kolmapäeval, 6. novembril kell 17:00 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Majja (Nikolai 27) Tiina Saidla näituse „Mängu ilu“ avamisele.

Näitusel näeb suurt pliiatsijoonistuste seeriat, mis jutustab kunstniku suhete loo läbi visuaalse pildikeele. Näitust võib vaadelda kui omamoodi autobiograafilist mõtisklust armastuse ilust ja valust. Näitust innustas looma ehtekunstnik Kadri Mälk, kellega satuti juhuslikult ühel öisel lennul kõrvuti istuma ja kunsti üle arutlema. Saidla joonistustele lisaks näebki näitusel ka väikest täiendust Kadri Mälgult, keda ühendab Tiina Saidlaga ühine õppejõud – Leili Kuldkepp. Näitus on pühendatud Leili Kuldkepile, keda tema õpilased peavad palju enamaks, kui lihtsalt õppejõuks.

Tiina Saidla (1953) on kunstnik ja kunstipedagoog. 1980. aastal lõpetas ta Eesti Riikliku Kunstiinstituudi metalliehistöö erialal. ERKI-s avastas ta enda jaoks ka huvi joonistamise vastu ning 12 aastat töötas ta seal joonistuskateedri õppejõuna, hiljem Tallinna Pelgulinna keskkoolis kunstiõpetajana. 2002. aastast alates elab ja töötab Saidla Pärnus, andes joonistus- ja kompositsioonitunde Pärnu Kunstikoolis ja Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolis.