Triin Kerge | Aksel Haagensen PILDID SINUST

25.01 – 19.02.2022 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27. Triin Kerge ja Aksel Haagenseni näitus „Pildid sinust”.

Näitusel keskenduvad Triin Kerge ja Aksel Haagensen maastikele: “Oleme mõlemad elanud Eestist eemal ning seetõttu kogenud võõrast maastikku kodusena ja kodust võõrana.” Kunstnike teoseid ühendavaks märksõnaks on mustrid – nii need, mis kantakse kangale, kui ka need, mis kanduvad ühelt põlvkonnalt teisele. Haagenseni teoste aluseks on tema vanaema loodud Austraalia loodusest inspireeritud kangamustrid, millele ta on lisanud omapoolse mustri. Kerge kujutab oma tikanditel abstrahheeritud maastikke.

Näitus “Pildid sinust” on kolmas näitus, kus kunstnikud toovad kokku oma individuaalsed pikaajalised uurimusprojektid. Esimeses neist tegelesid kunstnikud 1949. aastal Siberisse küüditatud ning 1944. aastal Austraaliasse põgenenud laste lugudega (“Kuhu me lähme?” ARSi projektiruumis, 2020 ja Tartu Kunstimajas, 2021). Teises uurisid nad oma lapsepõlvemälestusi (“Keksurajad” EKA galeriis, 2021).

Triin Kerge praktika üheks läbivaks teemaks on kodu tähendus ja koduigatsus. Viimaste aastate jooksul on ta töötanud Siberisse küüditatud laste lugude ja mälestustega ning uurinud lähemalt oma perekonna lugu. Ta on õppinud dokumentaalfotograafiat (BA) University of Wales, Newport’is ja kaasaegset kunsti (MA) Eesti Kunstiakadeemias.

Aksel Haagensen kasutab oma kunstis peamiselt installatsiooni ja videot. Ta on uurinud pagulust oma vanavanemate lugude põhjal ning tegelenud seeläbi enda identiteedi küsimustega. Ta on õppinud installatsiooni ja skulptuuri (BA) ning kaasaegset kunsti (MA) Eesti Kunstiakadeemias.

Teoste produktsiooni toetab Eesti Kultuurkapital

Tänud: Frank Abner, Marika Alver, Saskia Lillepuu, Katarina Meister, Marcin Teterycz