“Üksildus ei küsi vanust”

Fotonäitus“ÜKSILDUS ei küsi vanust” on lugu koos märkamisest, mis pakub võimalust vaatajal samastuda 17 fotograafi nägemusega üksildusest ning koostöös Peaasi.ee-ga otsida lahendusi/võimalusi.

Fotonäitus “Üksildus ei küsi vanust”

10.01-10.02.2024
Pärnu Linnagalerii Raekoda
Uus 4, Pärnu

10. jaanuaril 2024, kell 16, avame Pärnu Linnagaleriis (Raekojas) rändava fotonäituse “ÜKSILDUS ei küsi vanust”.

Rändnäitus “ÜKSILDUS ei küsi vanust” on lugu märkamisest – koos märkamisest.
Märgates inimest, kes vaatab hommikul peeglist vastu. Märgates inimest, kes on kõrval, vastas.

Me kõik oleme erinevad, nagu ka meie üksildus.
On neid, kes väidavad, et seda tunnet ei eksisteeri ja neidki, kes vaatavad hommikul peeglisse, manades ette oma parima naeratuse, haarates kaasa sobivaima maski, et suuta järjekordne tööpäev õhtusse veeretada.
Kas julgeme olla piisavalt tugevad, et seda tunnet iseendas märgata? Kas meis on piisavalt julgust, et märgata kõrvalseisja üksildust või on lihtsam ignoreerida ning passiivseks kõrvalseisjaks jääda, sest nii tundub olevat lihtsam?

Üksildus on nagu kutsumata külaline, kes ei hooli vanusest, soost, sotsiaalsest positsioonist, pangakonto jäägist. Ühel päeval ta lihtsalt koputab su uksele ja keeldub lahkumast.
Mida teha külalisega, kel jalg juba ukse vahel? Kas lasta ta tuppa ja saad sõbraks või…

“ÜKSILDUS ei küsi vanust” pakub võimalust vaatajal samastuda 17 fotograafi erineva nägemusega üksildusest ning otsida koos lahendusi/võimalusi vaimse tervise spetsialistidega.

Märkame ja hoolime koos!

Rändnäitus “ÜKSILDUS ei küsi vanust” pakub võimalust vaatajal samastuda 17 fotograafi nägemusega üksildusest ning koostöös Peaasi.ee-ga otsida lahendusi/võimalusi.

Projekti autor – Erika Tuulik
Fotolood – Marilyn Rebane, Margus Metsaäär, Erika Tuulik
Pildigalerii – Anneli Ivaste, Alena Shminke, Edgar Laksa, Merja Roostalu, Gerda-Liz Põdersoo, Lembe Aasorg, Meelis Heli, Sten Martin, Jevgeni Raudsepp, Andre Joosep Arming, Kris Moor, Jan Erik Praks, Sanna Larmola , Helis Hämarsalu

Projekti kohta rohkem infot sotsiaalmeedias:
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61553075410310
Instagram: https://www.instagram.com/yksildus/