USKMATUSE FESTIVAL

24.09 – 24.10.2020 Pärnu Linnagalerii Kunstnike Maja, Nikolai 27. Katariin Mudist ja Maria Elise Remme: USKMATUSE FESTIVAL.

Kui eestlase kaalukausil on uskumuslik praktika ja ratsionaalne mõtlemine, kaldub ta pooldama viimast. Ometi on erinevad usu ja ebausu vormid 21. sajandi eestlaste maailmas igapäevaselt kohal. Universumi poolt saadetud märgid, hea ja halb aura, uusaastalubaduste ära-sõnumine ja alatine leheruum horoskoopidele kõnelevad kaasaegse inimese mõttemaailmas kobrutsevatest vastamata küsimustest. Kas tähtkujud dikteerivad isiksuse? Kas saatus ja juhus välistavad üksteist? Kas me saame ise soodustada õnne ja hoiduda ebaõnnest? Kas loodusesse tagasi minek annab väge?

Võib-olla räägib eestlaste mitteuskumine ehk uskmatus hoopis taoliste küsimuste ja vastuste paljususest, mitte usu puudumisest. Ja seda nii ühe inimese siseselt kui ka inimeste vahel. See paljusus viitabki ideele uskmatuse festivalist – kohast, kus erinevad usu ja ebausu vormid saavad kokku enda näitamiseks. Näitus “Uskmatuse festival” uurib tänapäeva uskmatute eestlaste uskumuste virvarri, millest saab osa terve festivali toimumisaja vältel.


Katariin Mudist (s. 27.10.1994 kell 15:30 Pelgulinna sünnitusmajas; tõusumärgilt veevalaja, päikesemärgilt skorpion) on Tallinnas elav ja töötav kunstnik, animaator ja graafiline disainer. 2018. a. lõpetas ta Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamidisaini eriala ning aastast 2019 õpib EKA kaasaegse kunsti erialal magistrantuuris ning 2020. aastal Gentis KASKi ülikoolis. Katariin on ennast erialaselt täiendanud õppides Budapestis Moholy-Nagy nimelises kunsti- ja disainiülikoolis.

Maria Elise Remme (s. 28.01.1996 kell 04:15 Pelgulinna sünnitusmajas; tõusumärgilt skorpion, päikesemärgilt veevalaja) elab ja töötab Tartus. Ta lõpetas 2019. a. Kõrgema Kunstikool Pallase meedia- ja reklaamidisaini eriala ja õpib Tartu Ülikoolis prantsuse keelt ja kirjandust. Remme on ennast täiendanud Prantsusmaal L’École de design Nantes Atlantique’is, digitaalse meediadisaini erialal.


Külalistele pakuvad rüübet Peninuki ja Hopster ning jumalate jooki pakub Veinivilla. Näitust toetab Kultuurkapital, Pärnumaa ekspertgrupp, Kemmerling.